Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi idő alatt készül el...

Mennyi idő alatt készül el valójában az útlevél?

Figyelt kérdés
5-én indulunk nyaralni, és most pénteken megyünk csináltatni, de azt írja a magyarorszag.hu, hogy 30 nap. Elvileg az már nekünk kevés. A gyakorlatban mennyi idő?
2011. máj. 8. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sürgősséggel kérted, akkor valóban 30 nap, de nekem a múltkor megjött két hét után.
2011. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg inkább sürgősségivel fogjuk kérni, nem kockáztatunk :D
2011. máj. 8. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hol csináltatod.

én egy kisvárosban lakom és megkérdeztem az önkormányzatnál: azt mondták ilyenkor nincs sok kérelem, kb 1 hét alatt meg lenne az útlevelem.

2011. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végül simán kértük, többen is azt mondták, hogy mivel már nem kell útlevél gyakorlatilag egész európában, lecsökkent az elkészítési idő (mivel csak gyerekeknek csináltatnak, meg aki messzebbre utazik). Az ügyintéző is azt mondta, hogy nyugodjak meg, biztos, hogy kész lesz. :)
2011. máj. 17. 05:08
 5/7 Soros György válasza:
Én nem tudom, hogy ti milyen harminc napról beszéltek, de nekem 6 nap után postázták... és komolyan, egyszerre a személyimmel.
2011. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a magyarorszag.hu-n, a hivatalos tájékoztatóban ez szerepel, mármint hogy max 30 nap alatt készül el
2011. máj. 18. 06:19
 7/7 anonim válasza:
100%
Mielőtt megcsináltattuk az új útlevelünket, én is tájékózodtam az interneten, ahol rátaláltam a 30 napra. Aztán megkérdeztem a helyi okmányirodát, ahol szintén 30napot mondtak. Bementünk megcsináltatni (két héttel ezelőtt), és 1 hét múlva már hozta is a postás.
2011. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!