Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Wizzair kézipoggyásznak...

Wizzair kézipoggyásznak elfogadja a kisméretű bőröndöt?

Figyelt kérdés

Wizzair-el utazom Pisaba Budapestről. Tavaly mikor Pisa-ból jöttünk haza, akkor láttam, hogy páran kézipoggyásznak kis bőröndöt visznek fel. De Budapesten nem tudom mennyire szigorúak.

A bőröndöm a megengedett 55*40*20-nál pár centivel nagyobb, mert ugye a kereke, meg a fogantyúja...


Mennyire szigorúak Pesten? Ha nem fogadják el, lesz még lehetőségem kipakolni belőle?


Köszönöm!


2011. máj. 26. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez számomra is rejtély. Elméletileg ezek a kis bőröndök nem vihetők fel a fedélzetre. Van egy fémkeret a check-in pultnál, abba kell tudni beletenni, ha belefér mehet, ha nem, feladott poggyászként viszik csak el. Gyakorlatilag viszont nagyon sokan felviszik ezeket kézipoggyászként, és a reptéren egy szót sem szólnak érte. Elvileg ha elkezd kötözködni az ügyintéző, akkor fel kell adnod, és ennek a díját ki kell fizetned (jóval drágább, mint a neten fizetve), de erre még sosem láttam példát. A gépbe való beszálláskor a kapunál azon viszont mindig hisztiznek, hogy mindenki kezében csak egy kézipoggyász legyen. Szóval minden egyebet is bele kell tudnod tenni (kistáska, fényképezőgép stb.)
2011. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Testvérem kint dolgozik Londonba, ő már utazott párszor Wizzair-el és kis bőröndöt vitt fel. Szóval szerintem fellehet vinni. (1-2 centit még elnéznek)
2011. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A méret előírások a kézipoggyásztartókhoz kényelmesen igazodnak, én is kis bőröndöt vittem fel múltkor a gépre, semmi gond nem volt belőle, kényelmesen befért, pedig a kihelyezett kézipoggyász méretű keretbe alig fért bele..:) És nem méricskélnek, szóval nyugodtan vidd azt!
2011. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Végül nem azzal a bőrönddel mentem, nem mertem, mert ha kiszúrják, akkor nem tudok vele mit csinálni....

A keretet szépen kirakták Pesten de nem erőltették bele...

Mérni mérték Pesten. Éppen belefértem a 10 kg-ba....

2011. jún. 11. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!