Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Horvátországba megyek és csak...

Horvátországba megyek és csak kicsit beszélek angolul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
csak kicsit beszélek angolul, és mi az amit érdemesebb betanulni akár mondat vagy kifejezés?
2011. júl. 22. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
esetleg németül beszélsz? Vagy olasz?
2011. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, a horvátok is csak kicsit beszélnek angolul (németül és olaszul is) :=). Kivételt képeznek természetesen a turistaközpontok, ott mindenki beszél idegen nyelveken.

A biztonság kedvéért vigyél magaddal egy angol szótárt és meglátod, hogy nem lesz semmi baj! Életem első (buszos) olaszországi útján a buszunknak kilyukadt a motorban valami csöve (talán a hűtője, már nem emlékszem). Én voltam az egyetlen, aki valamit makogott olaszul, egy zsebszótárral kimagyaráztam a telefonban :=) Ennek már van vagy 20 éve, de az szótárak és az emberek azóta is ugyanúgy működnek :=)

2011. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy angol útiszótárt, abban benne vannak a fontosabb kifejezések szavak.

amúgy németül és olaszul is értenek egy kicsit. A határhoz közeli részeken pedig nyugodtan beszélhetsz magyarul.

2011. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
vigyél tollat és lapot. rajzokkal meglepően könnyű kommunikálni:D a számok alapból az árak. a napocskák lehetnek a töltött napok a hotelben:D
2011. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!