Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogy is van ez? Útlevél!

Hogy is van ez? Útlevél!

Figyelt kérdés

Nekem csak 1 évig kellene, mert nem sokára úgyis megváltozik a nevem és akkor le kellene cserélni, de benne van a pakliban,hogy előtte még szükségem lesz rá, így gondoltam inkább megcsináltatom, mint sem, mert ha mégis kell, akkor külföldről bajosabb elintézni. Ezt találtam a honlapon:


"Nagykorú kérelmező esetén az eljárási illeték

•5 évig érvényes okmánynál 7 500 forint

•10 évig érvényes okmánynál 14 000 forint

•1 évig érvényes okmánynál 2 500 forint

•70 év felettiek esetében 2 500 forint


Kiskorú kérelmező esetén az eljárási illeték

•2 500 forint


Kétszeres illetéket kell fizetni, ha

•soron kívüli az eljárás

•elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott, és utazásra alkalmatlanná vált úti okmány helyett kerül kiadásra


Háromszoros illetéket kell fizetni, ha soron kívüli eljárásban állítják ki az új útlevelet elveszett, megsemmisült vagy megrongálódott, és utazásra alkalmatlanná vált úti okmány helyett."


2 dolgot nem értek csupán: Csak szerintem egyeznek meg a kétszeres és háromszoros illetékkel ellásott esetek? Most akkor,hogy döntik el?


A másik meg az, hogy egy szintén HIVATALOS, ÁLLAMI honlapon 1, 5, 10 év helyett, 3, 10 év szerepel, más árkategóriával. Nem keverem a dolgokat, az új típúsú útlevélről van szó, és a honlapok is frissítettek. Most már elgondolkodtam rajta,hogy kiváltam se, mert 1éves útlevelért nem fogok háromszoros illetéket fizetni, ez lesz az első. Viszont kétszerest még talán megérné, nekem mindenképpen 30napon belül kellene. Azt írják, hogy 8nap + postaidő, ha sürgősségivel kérem. Viszont mivel az isten háta mögött lakunk mire kiér az kb 1-2hét + a postás csak úgy poénból hangulatától függően ül még rajta néha 1-2 napot,néha 1-2hetet. Érdemes szerintetek így kiváltani? Ha kell,akkor nagyon problémás lesz a megoldása, viszont én nov. 18.-án elutazom, és ha minden jól megy, csak évente 1x jövök haza látogatóba.


2011. okt. 13. 14:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Oh, elnézést, az első kérdésemre rájöttem a válaszra...hülyén tagoltam, kicsit fáradt vagyok. Viszont a többin még most is dilemmázom. Megcsináltassam e,és ha igen, miért térnek el a megadott információk. Tényleg lehet 1 éveset csináltatni? Ha megváltozik a nevem, azt onnantól kezdve nem tudom majd használni,ugye? Mert az 5éves jobban megérné.
2011. okt. 13. 14:30
 2/5 A kérdező kommentje:

Még valami: Ezt nézzétek még: [link]


Itt jobb oldalt az illetéknél, miért írják azt, hogy van vagy nincs ujjlenyomat(ez egy 3.oldal egyébként,amit most találtam), ezek szerint az 1évesnél nem csinálnak ujjlenyomatot? Azt gondoltam most már csak az új típúsú biometrikus van.

2011. okt. 13. 14:45
 3/5 A kérdező kommentje:

Ismét más: A magánútlevél érvényességi ideje:

•6 éves kor betöltéséig 3 év

•6 és 18 év közöttiek esetében 5 év*

•18 és 70 év közöttiek esetében 5 év*, illetve kérelemre 10 év*

•70 éven felülieknél 10 év*



Na ezen menjen végig az ember.:S Most a magánútlevél és az útlevél között mi a különbség? Mert szerintem semmi,de mégis az évek számánál mást írnak.

2011. okt. 13. 14:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy kint(EU) csak útlevéllel tudok majd bankszámlát nyitni és néhány fontos dolgot elintézni? Elvileg egyenrangú a személyivel, de sokszor olvastam ezt a gyk-n, valamint tény és való,hogy nálunk a személyi lakcímet pl. nem igazol, amin meg rajta van,azon meg nincs fénykép, ergo önmagában nem érvényes okirat, persze itthon tudjuk,hogy személyivel együtt kell használni,de kint ezt lehet nem fogják érteni. Repüléskor se kérik el a lakcímkártyát,pedig a személyi önmagában nem életképes,nekem legalábbis anno ezt mondták az okmányirodában.
2011. okt. 13. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak az elso kerdest olvastam el, bocsi, a tobbi kommentedre nem volt idom.

Anyuek bementek a XVI. keruleti okmanyirodaba bordo utlevelet csinaltatni hetfoi napon ugy, hogy kovetkezo keddre megvolt a repjegyuk. Felkeszultek hogy tobb tizezret otthagynak, de megnyugtatta oket a kedves pultos neni, hogy a vilagert se kerjek surgossegivel, mert hamar megvan. Csutortokon hivtak oket, hogy lehet menni az uj utlevelekert. Penteken kenyelmesen besetaltak es elhoztak.

A legokosabb, ha felhivod a lakohelyednek megfelelo okmanyirodat, mert mi barmit mondhatunk, a biztosabbat ugyis ok tudjak.

2011. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!