Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ezeket tehetem a kézipoggyászb...

Ezeket tehetem a kézipoggyászba? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Márciusban Londonba utazok egy hétre, viszont csak kézipoggyászt viszek, feladandót nem. Beletehetem-e a következő dolgokat: csoki, sütemény, kolbász, konzervek, zacskós leves, gyógyszer (fájdalomcsillapító)? Illetve mennyire veszik komolyan a kézipoggyász méretét? Gurulós bőrönddel mennék, a kereke miatt 3 centivel nagyobb az előírt méretnél. (Easyjet-tel utazom) Köszi a válaszokat
2012. jan. 21. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel fapadossal mész(easyjet!) ezért ők kukacoskodnak a méretekkel! Nagyon! Meg amúgy is nem véletlen van megadva a méret!


A gyógyszer mehet a kézibe, konzerv nem, csoki, sütit nem tudom, a kolbász szerintem szintén nem, mivel ételt, italt csak a security után vehetsz és csak azt viheted fel.

2012. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rettenetes választ kaptál. Kolbász, konzervek, zacskós leves, gyógyszer - mind mehet, soha senki sem tiltotta. Jó lenne néha elolvasni a rendelkezéseket. Szúró/vágó fegyver, vagy annak felhasználható dolgok vannak tiltva: kés, kisolló, dugóhúzó, csavarhúzó. Azonkívül semmiféle folyadékot nem vihetsz 1 deci fölött. Soktól elkobozták a krémes süteményt, mert azt gél-hez hasonlónak vélték - vagyis az is lehetett volna - így bombakészítésre alkalmas. Borotvahabod se legyen 125 ml-es, hanem 10 ml-es vagy kisebb.
2012. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
...100 ml-es vagy kisebb.
2012. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam de mindenhol mást írtak, illetve olyat találtam hogy állati eredetű élelmiszert, és romlandót nem lehet vinni, nem egyértelmű hogy mit tartanak annak :) A konzerv pedig ugye fémből van, azzal nem lesz gond? Igen a folyadékról és a többiről tudok, csak ezek voltak kérdésesek. Köszönöm
2012. jan. 21. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Konzerv, egyéb ételek mehetnek! Nekem dugig volt a táskám, Easy Jet-nél. A lényeg, hogy külön zárható zacskóban (lehet ilyet venni drogériákban) legyenek a dezodor, borotvahab, tusfürdő, fogkrém, szóval minden, folyékony, hab, vagy gél, és ezt szerteik, ha megmutatod, és akkor oké vagy:) Kézipoggyász azért szigorú méret, mert be kell férnie az ülés alá, vagy a felső tartóra!! A gurulós, kicsit nagyobb jószágnak mindenképp nézz utána. Az Easy Jet oldalán minden fönt van erről részletesen!
2012. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és fájdalomcsillapító is lehet nálad!
2012. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Hallottam ilyen keretről amibe ha befér a táska akkor mehet, az a keret pont akkora mint az előírt méret? Vagy pár centivel nagyobb? És még az a kérdésem lenne, ha itthonról elvégzem az online check-in-t, akkor ott egyből a biztonsági kapuhoz kell menni, és ott ellenőrzik a táskát?
2012. jan. 21. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, akkor már nem kell a check-in sort újra kivárnod, de nekem pl. ott helyben azt mondta a csaj, hogy jobban járok, ha oda is beállok, pont ha valami gáz van a csomaggal(méret stb.) ne ott derüljön ki... De azért hozzáteszem, néha össze-vissza beszélnek ott is. Támpont, amit írok, de ne vedd készpénznek! És ott is tudsz még kérdezni.
2012. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hopp, a keret lemaradt! Azt nem tudom:)
2012. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!! :)
2012. jan. 21. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!