Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen számlát nyissak? Olyan...

Milyen számlát nyissak? Olyan pénznemben nem lehet számlát nyitni itthon, mint amilyen a célországban kellene. (LENT)

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszabb időre megyek egy olyan országba, amelynek a pénznemében Magyarországon nem lehet deviza számlát nyitni.

Mit csináljak?

Ha EUR vagy USD, stb... számlát nyitok, akkor annak a pénzfelvételnél mindig nagy költsége lesz, de a kártyás vásárlásnál is a bank átváltja, ami nem feltétlenül lesz jó.


Mit csináljak?


Köszi!



2012. márc. 27. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyiss kinn számlát.
2012. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb időre mész ki(mondjuk 1-2-3 évre) akkor mindenképpen kint kell nyitnod számlát.A legtöbb országban el sem fogadják(nem utalják) külföldi számlára a pénzt.
2012. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 DannyZuko ***** válasza:
nyiss odakint számlát és hozd haza a pénzt valutában, majd váltsd át valutaváltóban, már amenyiben váltanak ilyet idehaza.
2012. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak kb. fél évre megyek ki, tehát nem annyira hosszú időre.


Külföldön számlát nyitni, annak aki nem ott él, a legtöbb országban nem lehet.


Illetve azért necces is EU-n kívül. Ki tudja, hogy mennyire megbízható.

És repüljek ki annyi kp-vel, aztán ott hátha be tudom tenni?

2012. márc. 27. 11:25
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem belekötni akarok, csak ezek a problémáim.


De köszönöm a segítséget és várom a többi hozzászólást.

2012. márc. 27. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthoni számlán legyen a pénzed (akár forint, vagy euró, dollár... mindegy), és, ha kinn sikerül számlát nyitni (nem értem, miért ne lehetne?), akkor utald át magadnak a pénzt. Egyszer tényleg kell átváltást így is fizetned, ezt amúgy sem úszod meg, de így tudsz játszani az árfolyamokkal. Egyszerűen akkor utalod át, mikor neked kedvező.
2012. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Más országban (főleg unión kívül) nem biztos, hogy lehet számlát nyitni.

Ha valaki nem állampolgár vagy nincs kinti lakcíme.

2012. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

westernunion


èn nem nyitnék számlát fél évre sehol sem. Ha a munkáltató nem tud dollárban vagy euróban fizetni akkor ott beváltanám és valamelyik pénzküldövel haza küldeném mint pl westernunion. habár ez is pénzbe kerül, de biztos megoldás, itthon valakid felvenné és berakná neked a bankba.


de törekednék a munkáltatóval hogy a pénzt euróban vagy dollárban fizesse, így neked semmi veszteséged nem lesz.

2012. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na és az ottani költőpénz, amiből ott élnék?


Elsősorban erről szól a kérdés.


nem írtam, hogy munkavállalás miatt mennék.

2012. márc. 27. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Megkerdeztel tobb bankot is errol?

Nem tudom milyen penznemrol van szo, de nekem a CIB banknal van forintos/dollaros/angol fontos bankszamlam. Ha akarom, mindegyikhez kerhetek egy kartyat, amit kulfoldon tudok hasznalni. (peldaul a dollaros szamlahoz tartozo kartyaval az USAban vasarolhatok dijmentesen).


Ha tenyleg valami furcsa/rendkivuli penznemrol van szo, akkor javaslom olyan szamlat nyiss otthon, ami dollar vagy euro alapu es kerj hozza egy kartyat, amit kinti vasarlaskor tudsz hasznalni. Persze ez csak olyan orszag eseteben ervenyes, ahol elterjedt a kartyas vasarlas. Ugyanis ezekkel a kartyakkal vasarolni ingyenes (legalabbis nekem az) viszont ha keszpenzt akarok kivenni barmilyen automatabol, annak sulyos dija van.


A legjobb lenne egy hitelkartya, ugyanis ha azt elveszited, akkor nem veszited el a sajat penzedet! A penzt amit keresel elkuldheted postan vagy western unionon keresztul a hazaiaknak, ok pedig fizetik a hitelkartyadat.


Amennyiben kevesbe fejlett orszagba mesz es a kartyas megoldas nem johet szamitasba, ugy csak a KP marad:(

2012. márc. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!