Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit jelent, hogy egy sátor...

Mit jelent, hogy egy sátor 1000 mm-ig vízálló?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen időjárási körülmények között véd meg esőtől, és hogy mire ügyeljek vele kapcsolatban? A sátor egyrétegű, de 1000 mm-ig vízálló. Úgy hallottam, nem tanácsos hagyni, hogy bármi érintkezzen az oldalával, mert beázik. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel kapcsolatban?
2009. jún. 29. 22:02
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia,

Van olyan sátor ami több vizet is kibír, ez azt jelenti, hogy 1000mm vízoszlop magasságig nem ázik át. De van impregnáló folyadék amivel ha bekened még jobban vízhatlanná válik és gyorsan levezeti a vizet a felületéről.

2009. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Vagy letekarod neylonnal! Régen mi így csináltuk!

Meg fontos hogy merev legyen ki legyen feszítve rendesen, tehát ne legyen rajta olyan hely ahol meg tud állni a víz, mert akkor könnyen beázik.

Ugye 1000mm 1 méter, én úgy gondolom hogy ilyen magas vízig vízálló. Vagy ilyen mennyiségű csapadék leesésekor vízálló még.

2009. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. jún. 30. 19:26
 4/4 anonim válasza:

Választ nem tudok, de nekem is ez lenne a kérdésem.

A kérdés az, hogy mit jelent az, hogy 1m-ig vízálló?

Ennyi erővel, ha 3m-ig vízálló, és mondjuk 1m magas, akkor játszhatsz vízipókot. :D

Fizikai képtelenség, hogy 1m-es vízoszlop legyen rajta, úgyhogy ezt az adatot valahogy át kéne konvertálni valami használhatóra. Már eleve, ha 1m-es vízoszloptól nem ázik át, nyugodtan hozzáérhet valami. Esetleg a vízcseppek végsebességgel való becsapódás nyomását kéne összehasonlítani 1m-es vízoszlop nyomásával, vagy lehet, hogy van erősebb szél, és felgyorsítja a vízcseppeket, és azzal érdemes számolni. De azzal, hogy 1m vízoszlopig vízhatlan, amit, ha a sátor ép marad, soha nem tapasztalunk meg, de ha nem, akkor meg mindegy, semmit nem érek. Nem tudom, hogy mit bír ki olyan dolgokból, amik léteznek is.

2015. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!