Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit érdemes megtekinteni...

Mit érdemes megtekinteni Budapesten?

Figyelt kérdés
Július végén megyünk a családommal Budapestre 5 napra, mi az amit érdemes megnézni? Eddig tervben van a Fővárosi Állat-és Növénykert, a Vidámpark, a Művészetek palotája, Hősök tere, Halászbástya, Nemzeti Galéria, Margitsziget, esetleg egy dunai hajózás. Bármilyen ötletet szívesen várok, mivel eddig nem nagyon voltunk Budapesten, szóval bármire nyitottak vagyunk. Előre is köszönöm az ötleteket! :)
2012. jún. 19. 14:00
 1/8 anonim válasza:
100%

Én a Vidámparkra nem költenék ennyit, nem valami jó, színvonalon aluli nagyon, ráadásul a borsos belépőt követően sok játékra még bent külön is fizetni kell!!


Szerintem az általatok felsoroltak mellet (amikből bátran válasszatok a fenti kivételével) semmiképpen ne hagyjátok ki a Gellért-hegyet és Budai várat, ezek nagyon szépek, és csodás a kilátás, valamint a kedvenc hidamat is ajánlom figyelmetekbe az alagúttal együtt (gyerekekkel nagy élvezet áthaladni rajta): a Lánchíd.


Ha szeretnétek művelődési intézménybe menni és amúgy is a Városliget környékén lesztek, akkor a Szépművészeti Múzeumot, a Közlekedési Múzeumot, vagy a Mezőgazdasági Múzeumot ajánlom. Bármelyikre essen választásotok, biztosan szuper lesz! :)


Egy dologra figyeljetek: ne etessetek madarakat (galambokat), mert azt tilos, és akár meg is büntethetnek, ha rajta kapnak!


Ahova akár gyerekkel, akár nélküle még jó móka lehet betérni, az a Csodák Palotája, nagyon sok élvezetes program, játék van ott felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt! :)


Ha az 5 napba belefér, és nem gond egy kis utazás egyik nap, akkor tudom ajánlani a Gödöllői Királyi Kastélyt is, pazar látvány, gyönyörű történelmi tárlatvezetéssel mesés helyekre tudnak kalauzolni, illetve ha nagy hőség lesz, a Mogyoródi Aquaparkot is érdemes meglátogatni.



Hirtelen felindulásból ennyi jutott eszembe, remélem, tudtam segíteni. :) (Tudom, ennyi minden biztosan nem fér bele időben/anyagilag, de így legalább van miből szemezgessetek.) :)

2012. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! :)
2012. jún. 19. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ötleteket írt az előző, így már csak kiegészíteném pár további gondolattal:

- Budai várba siklóval menjetek fel vagy le, gyerekeknek nagy élmény. Lánchíd mellett az alagút tényleg klassz, de a légszennyezettség miatt gyalog nem ajánlom (busszal is át tudtok menni).

- Margitszigeten van egy kis állatpark, nem nagy szám, de ingyenes, kacsák, gólyák, pávák, sasok, őzek és lehet pónilovazni (az pénzbe kerül).

- Dunai hajózás alteznatívájaként van a kétéltű busz+sétahajó járat, ami a pesti rakpartról bemegy a Dunába. Szerintem ez még felnőtteknek is izgalmas.

- Ha fürdőt terveztek, akkor Széchenyi fürdő, Gellért fürdő vagy Dagály, Palatinus, bár hétvégén nagyon tele van mindegyik. Illetve 4. kerületben Káposztásmegyeren is van egy nagyon jó Aquapark.

- Engem nagyon érdekelt gyerekként is a régészet, nekem az Aquincum is nagyon tetszett (Óbudán).

- Budapest határában Szoborpark, ha ilyesmi érdekel benneteket.

- Budakeszi vadaspark

- Dohány utcai zsinagóga, Iparművészeti múzeum jutott még eszembe, persze tudom, hogy a gyerekek annyira nincsenek oda a sok múzeumért.

- Hajógyári szigeten van egy nagy játszótér, óriáscsúszdákkal

- Nyugati téren gyerekeknek MiniCity [link]

Rossz idő esetére zárt program a gyerekeknek.

2012. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Köszönöm a kiegészítést, csak helyeslően bólogatok, a Te ötleteid is szenzációsak, főként a kétéltű busz!! :))
2012. jún. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Budapesten? öö. A Die Hard 5-nek a forgatását, hátha látod Bruce willis-t
2012. jún. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, van miből választani, az biztos! :)
2012. júl. 2. 10:53
 7/8 anonim válasza:
Terrorház
2012. júl. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Milyen élményekkel tértetek haza? :)
2012. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!