Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Egy Jordániai útra milyen...

Egy Jordániai útra milyen ruhákat ajánlatos vinni?

Figyelt kérdés

Aki már járt arra fele. Ott a vallás miatt kicsit bajos az öltözködés. Nem tudom hogy nekem is be kéne e tartani.

Vagy ha nem akkor milyen ruhák a jók?

És milyenek az emberek? Kinéznek például ha rövidnadrágba vagyok?



2012. jún. 26. 19:45
 1/5 anonim válasza:

Öltözködés ügyben (ezt ha minden vallás esetében betartod nem érhet meglepetés, de ez csak templomokra/szent helyekre vonatkozik, nem mindenhova...) azt ajánlom, hogy olyat vegyél fel, ami takarja a vállakat és a térdeket. Tehát toppban és miniszoknyába nem érdemes menni...Ha olyan térdnadrágban vagy ami rendesen takarja a térded az jó, lábszár nem baj ha kilátszik. És valamilyen fejfedőt is érdemes magaddal vinni, már a nap miatt is. Jordániára kanyarodva: Ha elmentek (nagy eséllyel) Petrába, mindenképp zárt cipő, térdnadrág, rendesen takaró felső, mert bizony erős ott a nap, és valami jól árnyékoló sapka/kendő.

Az emberek rendesek végül is, más világ, de rendesek... Amiatt meg ne izgulj, hogy a szimpla utcai viselet bárkit is zavar. :)Kellemes időtöltést! :)

2012. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

De én egy családhoz megyek 3 hétre..akkor pl ha csak a házban vagyok akármit felvehetek nem?:)

és egyáltalán hogy kéne viselkednem velük?:O

2012. jún. 26. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy nő vagy, vagy férfi.

Rövidnadrág és rövidnadrág közt is van különbség, ha nagyon szexis, akkor készülj fel, hogy mindenki bámulni fog. Fürdőruhában vagy hasonló lengébb öltözékben csak a strand közelében ajánlatos lenni. Persze a túristáknak azért elnézik a lengébb öltözéket, de szerintem saját magunknak kínos, amikor minden szem ránk mered. Úgyhogy inkább jobb a hosszabb ruha a tengerparti városban is.

Szerintem Jordániában az emberek nagyon barátságosak, még idegent is képesek meghívni a házukba és megvendégelni őket egy teára. Én voltam két családnál is látogatóba, pedig előtte nem is ismertem őket. Az egyik helyen a nők nem jöhettek ki a társaságba, csak a férfiak voltak ott, pedig közöttünk is volt férfi is, nő is. A nők csak elkészítették az ételt, és a konyhában ültek, velük nem találkozhattunk. Biztos ez szigorúbb, vallásosabb család volt. A másik családnál ott ült az egész familia, csecsemőtől a dédszülőkig.

Ezért szerintem attól is függ mennyire szigorú vallású családba mész, van ahol a férfiak és a nők el vannak szeparálva, de van ahol ez nem számít. Minden családban vannak sajátos szokások, amit nem várnak el tőled hogy betartsd, de ha próbálsz alkalmazkodni hozzájuk, akkor nagyon fognak örülni. Pl ha olyat esznek, amit te nem, de a kedvükért megkóstolod, vagy ha nagyon konzervatívan öltözködnek a házon kívül és ha együtt mentek valahová, akkor örülni fognak, ha te is konzervatívabban öltözöl fel.

2012. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, a szent helyeken ne mini cuccban legyél, amúgy már manapság annyira ők sem figyelik ezeket a turistáknál, de azért jobb a békesség.. 1 pulcsit is vigyél, repülőre, vagy nagyon klimatizált buszra, amúgy még a póló is sok lesz, rettentő hőség van Jordániában. Aqabában legalábbis. 40+ nappal, éjszaka se megy 30 fok alá.
2012. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
basszus:O de én egy családnál leszek s akk valószinü hogy a hárba se lehetek majd rovidnaciba 40 fokba?:OO neeee
2012. jún. 29. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!