Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az új útlevélbe ujjlenyomat...

Az új útlevélbe ujjlenyomat kell, amit állítólag nem tárolnak el. Ti ezt elhiszitek? Mit gondoltok, mennyiben sérti ez a személyiségi jogokat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

dehogynem tárolják el .....

nehogy bevedd ezt a mesét, ez egy tökéletes alkalom nekik arra h viszonylag észrevétlenül legyen egy jó kis ujjlenyomat-bázisuk mindenkiről.

undorító amúgy ....

2009. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. De enélkül az útlevél nélkül nem mehetek az eu-n kívülre.
2009. júl. 20. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Naná, hogy eltárolják! 8-[


Ahhoz, hogy egy chipbe eltárolják az ujjlenyomatomat és az adataimat, a számítógépbe kell bevinni (eltárolni!) és ezt központilag gyűjtik, ahogy az útlevelek és az összes okmányaink adatait is!


Ebben nem csak az a dühítő, hogy a Magyar Hatóságok eltárolják ezeket az adatainkat, hanem ezután bármelyik országban eltárolhatják, ahova beutazom és ott a számítógéppel leolvassák a chip tartalmát...


Igenis, nekem sérti a személyiségi jogaimat és jogtalannak tartom, hogy az ujjlenyomatomat úgy tárolják, mintha bűnöző lennék, pedig soha nem voltam büntetve!


SŐT, elárulom neked, hogy ezt a chipet nem csak a Hatóságok számítógépei tudják leolvasni, hanem mások is szerezhetnek ilyen leolvasó programot, adott esetben egy forgalmas bevásárlóközpontban vagy az utcán sétálva fogalmad sem lesz róla, kik szerzik meg az adataidat a zsebedben lévő útleveledről... :[


(Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy az útleveledet mindig egy olyan tokban tárolod, ami fémlapokkal van "kibélelve", vagyis árnyékolja a chipet, leolvashatatlanná teszi.)


Sérti a személyiségi jogainkat, de nem tudunk semmit csinálni : a hisztériás/terrorista-mániás USA-ban kitalálták, az EU-ban a sok idióta megszavazta, Mo-nak meg muszáj követnie az EU előírásokat (muszáj mindig valakik segg.t nyalnunk)...


Esetleg, ha tömegesen tiltakoznánk ellene, aláírásgyűjtést szerveznénk, talán lehetne tenni valamit... :[

2009. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Felháborítónak tartom, hogy - ahogy fentebb már írták - gyakorlatilag vágómarhakét kezelnek minket. Jó, hogy nem az aushcwitz-i módszert alkalmazzák: az azonosítószám csuklóra tetoválását...

Egyébként én azt olvastam, hogy 20 éven belül minden újszülött kötelező jelleggel kap egy chipet a bőre alá, és okmányok helyett az szolgál majd az azonosításra. Tényleg hihetetlen, hogy pusztán csak mert az amerikaiak majréznak a "terroristák" miatt (megjegyzem, szerintem az amerikai hadsereg a legnagyobb terrorszervezet a világon), és emiatt még azt is tudni akarják a hozzájuk utazótól, hogy mikor fújta ki utoljára az orrát...


Ez a chipesítés egyébként nemcsak nálunk van, az egész EU-ban kötelező lesz, és máshol ugyanígy tiltakoznak ellene. Sajnos nincs mit tenni, ezekben a kérdésekben nem mi döntünk, hanem Mr. Obama, és társai.

2009. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem is vagyok hajlandó kiváltani ezt az útlevelet, épp mert hasonlóan gondolom! Ennek dacára az állam ígérgeti, hogy ők maguk ezt nem tárolják el. (Ha ez igaz lenne, amerika nyilván akkor is eltárolná...) Az, hogy az újszülötteknek chipet tegyenek a bőre alá, már egészen olyan, mint amikor "mindenkinek viselnie kell a Fenevad jelét".

Azon kívül, hogy az eu is amerika seggét nyalja, és sem neki sem az országoknak nincs önrendelkezési joga, még magában az eu-ban is demokráciadeficit van. Nem vagyok biztos benne, hogy Moszkvából többet pofáztak bele a dolgainkba, és azt is sejtem, hogy a legtöbb ember szíves-örömest kilépne az eu-ból, mert egyáltalán nem így képzelte. Persze kilépni nem lehet, ellenben résztvehetünk egy álválasztáson, ahol beszavazhatunk néhány képviselőt egy minden jogtól mentes testületbe, amely csak a fizetését veszi fel.

2009. júl. 20. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Én ebben semmi rosszat nem látok. A te érdeked is, hogy biztonságban élhess. Ha nem követsz el semmit, nem is lesz soha hátrányod abból, hogy ismerik az ujjlenyomatod. Viszont gondolj arra, hogy minden bűnöző elkezdi valamikor. Mindenki büntetlen előélettel születik. Ez az új rendszer megkönnyíti, hogy azokat is elkapják, akik korábban még nem voltak büntetve.
2009. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Én nem látom, hogy ez hol sérti a személyiségi jogokat. Az állam így is többet tud rólunk, mint amennyit hiszünk. Ez sok mindent egyszerűsít nemzetközileg is. Az USA-ban már hosszú évek óta van sok helyen ujjlenyomat vétel. Nem heccből csinálják...és mi van, ha eltárolják az ujjlenyomatot? Talán valaki ellopja az ujjlenyomatodat vagy valamilyen információt kiolvasnak belőle? Természetesen eltárolják egyébként, különben nem lenne értelme az egésznek...akinek nincs oka félni, annak nem kell aggódnia.
2009. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó!! Egyetértek Veled tökéletesen !!! Én 3 éve 2006-ban mentem elöször az USA-ba kék útlevéllel bordó még nem volt. Amikor csináltattam 2006-ban ugyancsak. Belépéskor levették az ujjlenyomatokat SŐT! még Magyarországon a nagykövetségen is! Na, annyi a lényeg h hiába van/volt akármilyen útleveled az államok de lehet h máshol is leveszi így enged be az országba ! És akkor ne utazzak semerre mert mi lesz ha leveszik az ujjlenyomatomat ? Nagyon helyes így legalább sokkal előbb felderíthetők a bűncselekmények v. tisztázható az ember.;)


Ott se lázadnak az emberek itt se fognak ... már aki becsületes és tisztes polgár...

2009. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennek csak az nem örül, akinek vaj van a füle mögött :P ;D
2010. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én szétvágtam az ujjbegyemet azelőtt mielőtt ujjlenyomatot vettek, nem lehet azonosítani.:)
2010. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!