Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan juthatok el Japánba...

Hogyan juthatok el Japánba repülő nélkül, a legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Kérnék útvonalat, árakat, mindent ezzel kapcsolatban!

2012. nov. 16. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
fogod magad, oszt felbiciklizel jappánba
2012. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Budapest-Moszkva-Vlagyivosztok vonattal 7-8 nap, onnan hajóval még másfél nap, ennek költsége meghaladja a repjegy árát. Ha nem hiszed, járj utána. Arról nem is beszélve, hogy az Oroszországon való átvonatozáshoz vízumot kell igényelned, ami egyrészt pénz, másrészt nem a legkönnyebb megkapni. A transzszibériai vasútra is jó előre le kell foglalni a jegyet, és az majdnem 1 hétig tart. Szóval ha van időd, pénzed és szervező készséged, akkor lehet szárazföldön és vízen utazni Japánba. De aki a gyakori kérdéseken szervezi az útját, az nem biztos, hogy az életben eljut a megvalósulásig. Apropó, tudsz alapfokon oroszul? Csak mert ott leszel legalább 1 hétig, és ők nincsenek eleresztve nyelvtudásilag.
2012. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló kapizsgálja a lényeget, de sajnos nem látja a teljes képet. Amit ő leírt, az nagyjából igaz, bár azért azzal vitatkoznék, hogy amit ő írt az mennyivel drágább mint a repülő, hiszen azért valamivel olcsóbban megoldható, na persze a repülőjegyhez képest. Viszont van egy valóban olcsó, csak kissé hardcore verzió, ez pedig az, hogy Moszkvától Vlagyivosztokig elektricskázol. Az elektricska olyan az oroszoknál, mint nálunk a hév, csak épp nem 20-30km-t, hanem 200-300km-eket megy. Ha ilyennel utazol, akkor a hálókocsis távolsági vonatok árának töredékéért utazhatsz. A hátránya persze, hogy lassabb, szerintem egy ilyen távon nagyjából 20-25 nap alatt utaznál végig 30-40 átszállással. Konkrét menetrendet és árakat nem tudok, és most nem is leszek olyan jófej, hogy csak a kedvedért egy napig bújom az orosz vasút menetrendjét, de minden adat elérhető a neten, és ha úgyis így akarsz elutazni, akkor nem árt, ha van annyi önálló szervezőképességed, hogy egy ilyet összenézzél magadnak. Árat csak becsülni tudok az alapján, hogy máshol mennyi a különbség az ilyen vonatok között úgy saccolom, hogy a teljes Moszkva-Vlagyivosztok távot meg tudod tenni nagyjából 15000Ft-ból, ez persze a vonatjegyköltség, kaja nincs benne. A Budapest-Moszkva út szintén kihozható nagyjából 18000Ft-ból, de akár még kevesebből is kis ügyeskedéssel, ez 32000Ft eddig, ehhez jön az orosz vízum ami kb. 15000Ft, az eddig 47000, de persze erre még rájön a kajaköltség, ez egy hónapra ha nagyon meghúzod magadat, kihozható 15000Ft-ból, vagyis 62000Ft-nál tartunk, a komp árát nem tudom pontosan, de az is megtalálható a neten.
2012. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Továbbra is állítom, hogy a repülő olcsóbban jön ki.

Moszkva-Vlagyivosztok 15 ezer forintból, ugye viccelsz. 9200 kilométerről van szó. Hangzatos, de nem igaz.

A komp költsége egy irányban 230 dollár, ami ugye 50 ezer forint. Ugyanez visszafelé is, tehát máris 100 ezernél vagyunk, és ez csak a hajó. A Japánon belüli közlekedést is számításba kell venni. A Fushiki kikötőtől Tokióig a vonatút 4 óra és 150 dollár az ára egy irányban, ami több mint 30 ezer forint. Szóval ezek ilyen apró körülmények, amik ha összeadódnak akkor világossá válik, hogy a repülő az olcsóbb. De ez hitbéli kérdésnek tűnik, meggyőzni nem tudlak úgyse.

2012. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy választ adtam, amiből te levontad, hogy ez hitbéli kérdés. Nem az, ez ténykérdés, viszont elismerem, hogy igazad van, mert a komp árát nem tudtam, azzal együtt tényleg nem olcsóbb mint a repülő. Az út 9288,8km. Azt is írtam, hogy a 15000Ft becslés, de ezt továbbra is tartom, hogy nagyjából ennyi, lehet, hogy 16341Ft-ra jön ki a konkrét ár. Azt is írtam, hogy ennek a becslésnek az alapja az az ár arány, ami más útvonalakon fennáll az elektricskák és az éjszakai vonatok között. Mivel ezt ismerem, illetve azt is tudom, hogy mennyibe kerül egy jegy a Rosszijára, így nagyjából meg tudom becsülni, hogy mennyi lehet az elektricskázás ára. Ne intézd el a tiédtől eltérő véleményeket annyival, hogy az biztos hitkérdés!
2012. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!