Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan zajlik 2013-ban egy...

Hogyan zajlik 2013-ban egy útlevél megcsináltatása?

Figyelt kérdés
Hova menjek, mit kell tennem, érdemes-e előre készülni valamit (csekk stb.), mennyi időt vesz el az életemből, mennyit kell rá várnom, ilyesmik. Köszi előre is!

2013. jan. 4. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pesti vagy, akkor célszerű az Erzsébet térre menni. Ott elég gyorsak, amikor én voltam, nem akartam, hogy gyorsan kész legyenek, mert ráértem. Szóval 3 nap helyett nekem elég volt az egy hét, viszont 4 nap múlva már meg is volt.

Amióta Draskovics miniszter úr sikeres közreműködésével becsicskultunk a paranoia-tengelynek (USA, Nagy-Britannia), ezért most már ujjlenyomatot is vesznek, ahogy a rabosításnál kell azt: szkennerelik az ujjadat, ennek és az adataid tárolásához szükséges csipet meg az egész vacakot persze veled fizettetik ki: így lehetséges, hogy korábban 6 ezer Ft-os útlevél 16 ezer Ft-ba kerül már....

Fotót helyben csinálnak, az nem kell vinned. Öltözz szépen és tíz évre csináltasd, ha már csináltatsz.

Ujjlenyomatot mindenképpen akarnak venni, érdekes ez, de hát egyre közelebb vagyunk az Orwelli rendszerhez :(

És persze a sok buta birka meg még örül is ennek :(

2013. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
legalabb mar rutinos leszel az ujlenyomst vetelben mire kiersz as usaba. ott is az lesz az elso mondatuk, hogy 'put your left fingers to the scanner please'
2013. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 secret. válasza:

Ujjlenyomat?!?

Nekem volt már rendőrségi ügyem, azaz rabosítás. ( későbbiekben derült ki, hogy semmi közöm a dolgokhoz..)

De ezáltal minden benne lesz a rendszerbe, magyarán én nem tudok kimenni Amerikába, mert voltam már "büntetve" ?

( mondták a rendőrségen, hogy erkölcsi bizonyítványba nem kerül be, de arról, hogy utazhatom e pl. Amerikába azt nem mondták.)

Most kicsit ledöbbentem. Mivel a napokba szeretném intézni a dolgaim, hogy a lehető leghamarabb ki tudjak utazni Amerikába hosszabb távra a családomhoz..

Valaki, aki ért hozzá, legyenszíves és segítsen! :/

2013. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy buntetett eloeletu nem mehet Amerikaba? Amugy meg ha rabositva lettel, es kesobb kiderult hogy kozod sincs az ugyhoz akkor az semmis.
2013. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 secret. válasza:

Nem mondta senki, én csupán egy kérdést tettem fel ezzel kapcsolatban, mert nem vagyok/voltam vele tisztában.

Köszönöm a válaszod! :)

2013. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az útlevél száma egyébként a régi marad?
2013. jan. 14. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, kettes válaszoló, de KI A ROSSEB akar odamenni? :D
2013. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!