Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Budapest - Szófia útvonalon...

Budapest - Szófia útvonalon (Szerbián vagy Románián át) szükséges-e útlevél?

Figyelt kérdés

Valószínűleg személyautóval vágnánk neki az útnak és az érdekelne, hogy milyen kötelező íratok megléte és díjak fizetés szükséges illetve kötelező?

Azt is hallottam már, hogy az út időben rövidebb Szerbia felé (több autópályát lehet használni), viszont távolságban érdemesebb Románia felé venni az utat! Talán ez a plusz kiadások (üzemanyag, útdíj) miatt lehet érdekes!

Mit ajánlotok?

Busszal/repülővel érdemes nekivágni? (a pénz jobban számít, mint az idő)



2013. jan. 14. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég a személyi akármelyik útvonalon is mész. Szerbia ugyan nem EU-tag, de az EU-s állampolgároktól nem vár el útlevelet a beutazáshoz.
2013. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szófiába jó eséllyel olcsóbb repülővel menni, mint kocsival.
2013. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel, repcsivel sokkal olcsóbban jön ki.
2013. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
attol fugg hanyan vagytok. 1-2 szemelynek olcsobb a repulo, 4-5 nek mar nem biztos.
2013. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"4-5 nek mar nem biztos"


Több tényezős a dolog persze ilyen esetben. Sokszor még 4-5 fő esetén is olcsóbb a repcsi, de persze ez időpont függő. Kocsival mindig ugyanannyi, repülővel egyik időpontban lehet olcsóbb, másikban drágább, mint autóval.

Az se mindegy mennyi csomagot kell vinni, mert repülőn az igen költséges tud lenni. Bár 4-5 fő esetén egy autóban is igen kevés csomagnak jut hely, bár persze még mindig több, mint amit a repülőre lehetne vinni.


Igazán olcsó akkor volt repülővel amikor pár hónapja még járt a wizzair közvetlen Budapest-Szófia járata. Gondolom érdeklődés hiányában megszüntették, de amíg volt 1-2 ezer forintért voltak jegyárak. :) Na akkor pl. tuti nem volt olcsóbb 5 személyre sem.


Mostanában nehezebb olcsón odajutni repülővel. Wizzairrel Eindhoveni átszállással tudnom például ajánlani. Ez persze több idő, bár kocsival sem 2 perc odajutni az is igaz.

2013. jan. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat - SEGÍTSÉGET!

A helyzet az, hogy csak 1, maximum 2 napra mennénk (turné állomás lesz Szófiában - márciusban)

Tehát megérkezés - városnézés, aznap este - buli, hajnalban - alvás egy szállodában, másnap este - indulás haza! Ez az alapkoncepció!

Néztem repülőjegyet, hát 55-60.000 forint (return), busszal elvileg (már kétszer is megnéztem, de mégis elbizonytalanított) SOKKAL kedvezőbb - úgy 23.000-ből meglenne (menettértivel)

Ez talán még a személyautónál is kedvezőbb, még akkor is, ha így kötöttebb a mozgásterünk...

Elgondolkodtató, hogy mivel is lenne optimális (talán a teleport lenne a legjobb megoldás - tud valaki olcsón :) )


A további észrevételt, ajánlatot, tapasztalatot szívesen veszem! :)

2013. jan. 15. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja hogy van egy teljesen fix dátum amikor menni akartok? Mert úgy tényleg drága a repjegy. Az úgy lenne olcsó, ha rugalmas vagy az utazás időpontját illetően. Így marad a busz vagy autó vagy talán vonat szerintem.
2013. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én utaztam többször vonattal Szófiába (illetve azon keresztül tovább Isztambul felé, de ez a történet szempontjából lényegtelen), azt semmiképpen ne válaszd! Én 3-szor tettem meg az utat, egyszer Románián át, kétszer pedig Szerbia fele, és a helyzet igazából évről-évre rosszabb lett. Románia fele aránylag kulturáltan lehet menni, viszont óriási kerülő (egész Bukarestig kell menni, majd onnan vissza), és talán drágább is kicsivel. Szerbia felé gyorsabb, de borzalmas állapotok vannak, a vonat nagyon lassan halad, ami idegölő tud lenni, és az útitársak is szörnyűek. Én tavaly nyáron jutottam el oda, hogy ezentúl mindegy mennyibe kerül a repülő, inkább spórolok rá, és azzal megyek. Bár tudom, hogy nem tartozik az eredeti kérdéshez,d e azért remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a további segítséget is! :)

A történethez még az is hozzá tartozik, hogy 3-an biztos együtt megyünk, de lehet 4-re fog bővülni a társaság... - talán mégis csak a busz lesz az optimális megoldás! Nagyon vacillálok a személyautóval kapcsolatban, de azzal viszont vannak aggályaim! Főleg, hogy akkor a saját kocsimmal kellene mennünk és ebből adódóan én lennék a sofőr! :) Az nem túl kényelmes számomra! :D (még úgy sem, hogy imádok vezetni)


Tényleg köszönöm mindenkinek a hozzászólását! :)

2013. jan. 15. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!