Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Autóval vagy repülővel érdemes...

Autóval vagy repülővel érdemesebb Madridba kimenni? Melyik a drágább és melyikkel éri meg jobban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az autóval drágább, de kalandosabb, élményekben látnivalóban gazdagabb utazás. Mindent összevetve szerintem ez jobb! Bár időigényesebb is! Gondolni kell a műszaki hibákra stb...
2013. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
150 ezerből kijönnék autóval?:D
2013. febr. 2. 13:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyilván sokkal olcsóbb és persze jóval rövidebb idő is repülővel.
2013. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

retur vagy csak egy irányba?

ha mindent össze számolsz biztos hogy nem

2013. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Retur jegyet vennék nyilván, meg akkor mennék kb 5 napra.
2013. febr. 2. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:
autóval csak akkor éri meg, ha valakikkel mész, így osztódik a költség. De 1 vagy 2 embernek a repülő a jobb.
2013. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. nemtom.. Murciába (kb 25km-rel van közelebb Pesthez mint Madrid) kellett leugorjak 4 napon belül 1 napra. Ez két főnek hirtelen 280.000 Ft lett volna a repjegy. 6 tank gázolajjal jártuk meg. 26 óra egyirányba (nagyjából a sebességhatárokat betartva és kihasználva). Így 100.000ből kijött az út amortizációt nem számolva (az kb 45.000Ft)+ kb 20.000 ft autópálya kts . Még így is majd félárból jött ki. Persze macerás 2500kmt levezetni, de nem unalmas az út :)
2013. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
2 autós kombival szoktunk mi kimenni nyáron :)
2013. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azert a 280 ezres repjegy nem épp általános. Mert én is írhatom hogy 3000-ért voltam repülővel (tényleg!) de az meg a másik véglet.


Egy ilyen hosszú autós útnál az amortizációt, szerviz költséget muszáj számolni mert jelentős tétel. Az utazási időt sem árt mérlegelni plusz a biztonságot. Nyomós érv (pl sok szállítandó cucc) kell ahhoz hogy megérje ennyit autózni.


Az esetek többségében még utolsó pillanatban véve jegyet is megjárja két fő retur 120-200ezer ft körül. Korábban véve a jegyet ennek töredéke, nekünk ugye írtam milyen olcsó volt.

2013. febr. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a célod Madriddal. Ha látni és kalandozni akarsz, mindenképpen autóval kell menned. Én is kipróbáltam, a költségeket magad is ki tudod számolni:

Az odaút kb 2600 km, útvonaltól függően. Ezen már nem lehet sokat rövidíteni. A 2600 km ugye 26 x 100km, ami 26 x kb 6,5liter üzemanyagot jelent. Átlagosan 1.50 Euróért lehet ma tankolni, ha odafigyel az ember. Így azzal kell számolnod,hogy a kb 170 liter Benzin/gázolaj kb 250 Euróba kerül. Ha van még békebeli olcsó Euród, nyertél, de ha 300.-ért kell megvenned, hát nem szerencsés!

Tehát 75000.-Ft-nál tartunk. Ha nem akarod agyongyötörni magad, napi 10 óra vezetéssel be kell érned, és máris 3 napnál tartasz. De közte van két éjszaka is,és ha kulturáltabban akartok megszállni, fejenként minimum 20.-Euróval lehet számolni éjszakánként. A kocsiban alvás fárasztó és egyben veszélyes is. Komoly érvágás még a pályadíj, amit a Net-en kiszámolhatsz, tudod, hogy országonként erősen változik. Jó utazást kívánok, akárhogy is döntesz.

2013. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!