Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Útlevél ügyben jártasak...

Útlevél ügyben jártasak segítségét kérném! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Külföldön élek, nem EU-tagállamban. Nemsokára lejár az útlevelem, de addigra már megkapom az itteni állampolgárságot is. Két kérdésem lenne:

1.) Magyarországi lakcím hiányában (ki vagyok jelentkezve az országból) csináltathatok-e új útlevelet Mo.-n?

2.) Ha itt csináltatok útlevelet, ahol élek, akkor azzal is szabadon beutazhaton Mo.-ra, ill. ez EU-ba? (Az útlevél kiállítója ugye nem EU-tagállam, de benne van, hogy magyar állampolgár is vagyok.)


Tudom, hogy az ittnei konzulátus kiállít magyar útlevelet, de az a fővárosban van, ami többszáz km innen.


Köszönöm a segítő válaszokat!



2013. márc. 16. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
2, Természetsen beutazhatsz, miért ne utazhatnál. Nem csak magyarok léphetnek be az országba.
2013. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1, köszi a választ, de azt hiszem nem jól fogalmaztam;

azt tudom, hogy beutazhatok, de szabadon? Nem kell vízum? (Az itteni állampolgároknak kell.) Szóval az útlevelemet kiállító ország vízumköteles, de én akkor is magyar vagyok, nem?

2013. márc. 16. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaaa értem. Így már más. De így sajnos fogalmam sincs. Legjobb lenne, ha felhívnád a konzulátust.
2013. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, az a legbiztosabb. :)

Csak az a nő olyan izé... egyszer érdeklődtem valami miatt, és olyan felsőbbrendűen viselkedett velem. Nem akartam beszólni neki, hogy ez (is) a munkája, és nem szívességet tesz azzal, hogy tájékoztat.

Megy a zöld pacsi!

2013. márc. 16. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

> Ha itt csináltatok útlevelet, ahol élek, akkor azzal is szabadon beutazhaton Mo.-ra, ill. ez EU-ba? (Az útlevél kiállítója ugye nem EU-tagállam, de benne van, hogy magyar állampolgár is vagyok.)


Nincs. Ez egyszerűen nem igaz. Az útlevélben nem szerepel második, harmadik etc állampolgárságod. A kettős állampolgároknak két útlevelük van, minden kibocsájtó országhoz egy. Tehát ha EU-s útlevelet akarsz, csináltass új magyar útlevelet. Konzulátus tud segíteni.

2013. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek 5-össel.
2013. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2013. márc. 17. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magyar, hanem pl. orosz útlevéllel akarsz belépni Magyarországra és nem tudsz felmutatni magyar személyi okmányt, akkor nem tudják, hogy magyar vagy és bizonyítani sem tudod.

Ebben az esetben úgy kezelnek mint egy nem magyar.

Ha pl. orosz útlevéllel érkezel, vízumra is szükséged van, mivel az orosz állampolgárok vízummal jöhetnek csak Magyarországra.


Az útlevélben soha sincs benne a második, harmadik, stb... állampolgárság, csak azé az országé aki kiállítja.

Az, hogy többes állampolgár vagy nem tudja egyik ország sem. Nem csak, hogy nem érdekli őket, nem is tudnak róla. De ha igazolni nem tudod okmánnyal, akkor különben sem tekintenek annak.


Ha pl. olyan ország állampolgára leszel, amely polgárai szabadon, vízum nélkül utazhatnak be az EU-ba, akkor nem fogsz semmit sem érzékelni, viszont 90 napon túl nem tartózkodhatsz itt, hiába vagy otthon. (A kilépésnél látni fogják, hogy egy idegen állampolgár tovább tartózkodott itt.)


A személyi okmányokat amúgy is meg kell újíttatni ha a régi lejárt. Hiába van másik országbeli is, akkor is meg kell. De a te érdeked is.


Illetve van még egy szabály, amit sok ország alkalmaz, hogy pont hazánkban is él-e nem tudom.

Eszerint Magyarországra csak magyar okmányokkal léphetsz be, itt csak azt használhatod, kilépésnél is azt kell használod.

Pl. Oroszországba csak orosz útlevéllel belépni, csak azt használni, csak azzal kilépni.

Az összes többi országban te döntöd el, hogy melyiket használod.



Az oroszokat persze csak példának írtam, de amúgy melyik országról van szó az esetedben?


A konzulátuson vagy nagykövetségen meg olyan a hivatalnok amilyen. Hiába nem kellemes vele ügyintézni, elkerülni nem lehet.

2013. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!