Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Magyar állampolgároknak kell...

Magyar állampolgároknak kell vízum, hogy bemehessenek Montenegro-ba?

Figyelt kérdés
És hogy Bosznia-Hercegovinán átutazzak ahhoz kell-e vízum?

2013. jún. 16. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Tudtommal nem. De nem vagyok benne 100% ig biztos.

Ha Szerbián át utazol akkor nem kell vízum, tudtommal Boszniába sem kell. De hogy Montenegróba kérni fogják-e vagy nem azt nem tudom. Amit hallottam egy ismerőstől, de ez nem 100% ék ha átutazóba mész csak oda max 48 óráig akkor nem kell ez a pecsét alapján látszódni fog. De erre ne alapozz.

2013. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell.


"ez a pecsét alapján látszódni fog"

És ugyan hova pecsételnek? :)) Csak mert akár szeméyivel is mehetsz oda...

2013. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha a Külügyminisztérium oldalára kattintsz, megtudhatod, hogy egyik országba sem kell vízum.
2013. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell (mar voltam).
2013. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lencsefőzelék ***** válasza:
53%

Nemhogy vízum, útlevél sem kell (mármint a szokásos turistáskodáshoz).


"Montenegróba a magyar állampolgárok érvényes útlevél birtokában vízum nélkül utazhatnak be,és ott az első beutazás időpontjától számított 6 hónapon belül összesen legfeljebb 90 napig tartózkodhatnak. A vízummentes beutazás a fenti időhatároknál hosszabb tartózkodásra, illetve munkavállalásra vagy egyéb jövedelemszerző tevékenységre nem jogosít, ahhoz külön engedélyre van szükség.

Montenegró egyoldalúan engedélyezte magyar állampolgároknak érvényes, új típusú (kártyaformátum) személyi igazolvánnyal az országba történő belépését, amennyiben a tartózkodás időtartama nem haladja meg a 30 napot. Személyi igazolvánnyal történő beutazás esetén a montenegrói belügyminisztérium a határon történő átlépéskor egy ingyenes turistaigazoló nyomtatványt tölt ki, amely tartalmazza a belépés dátumát, a személyi igazolvány számát és érvényességének idejét, illetve a kiállító hatóság, ez esetben a határátkelőhely belügyi pecsétjét.


A nyomtatványt a montenegrói tartózkodás teljes ideje alatt meg kell őrizni, a montenegrói hatósági igazoltatása esetén a magyar személyi igazolvány csak azzal együtt érvényes, és az országból történő távozáskor a montenegrói hatóság azt visszakéri."

[link]

Bár én nem emlékszem rá, hogy ilyen nyomtatványt kitöltöttek volna, mikor ott jártunk.


[link]

2013. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Montenegrót nem, tudom, de szerintem nem kell vízum. Viszont tavaly nyáron Horvátországban nyaraltam, és egy napra átutaztam Boszniába, és csak a személyimet kérték el, vagy az útlevelemet, már nem emlékszem, melyik volt nálam pont, mert mindkettőt szoktam magammal vinni (mentett már életet). :) Szóval Boszniába tuti nem kell, viszont ha rám hallgatsz, nem csak átutazol Bosznián, hanem meg is állsz Mostar-ban, mert csodálatos, teljesen olyan, mintha valami keleti országban lennél. Csak szegény ország még nem állt talpra a háborúból, de egy fél napot érdemes eltölteni ott. Éééés, ott minden nagyon olcsó is!
2013. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!