Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Érdemes kiváltani a nemzetközi...

Érdemes kiváltani a nemzetközi diákigazolványt?

Figyelt kérdés
Vagy elfogadják a simát is Franciaországban, mint EU tagállam? Vagy inkább ne kísérletezzek? És mik az előnyei?
2009. okt. 18. 14:27
 1/4 anonim válasza:
Én 4 éve voltam kint,akkor még kellett csináltatnom.Nem tudom,most hogyan megy sajnos..
2009. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A középiskolás diákigazolványt jó eséllyel sehol nem fogadják el, ha egyetemista vagy, akkor pár helyen lehet. A nemzetközi diákigazolványt (ISIC) már annál inkább. Gondold végig hogy milyen helyekre mentek, lesz e rá szükség. Én tavaly amikor Svédországban voltam egy hónapig, akkor csináltattam, és nagyon sok mindent megúsztam olcsóbban. Hajókirándulást fél áron, szállást jelentős kedvezménnyel, tömegközlekedési kedvezmény, múzeum belépő stb. Ugyanakkor idei nyaralásomra már nem csináltattam. Pedig szintén egy hónapra mentem Csehországba. Szinte sehol nem volt neten feltüntetve hogy elfogadnák a kártyát, és nem is kellett sehol. Egyetlen egyszer lett volna rá szükségem, de ott szerencsém volt, és elfogadták a középiskolás diákot is.

Gondold végig, hogy milyen helyekre mész, utána nézd meg neten, hogy ezeken a helyeken jár e rá valamilyen kedvezmény (elsősorban belépők, szállás, busz és vonatjegy), aztán ha úgy gondolod többet spórolnál meg mint amennyibe kerül, akkor csináltasd meg.

Bizonyos utazási irodákban csinálják, kell vinni igazolvány képet, és 1800 ft volt a nyáron még, gondolom most is. Kb 5 perc alatt "összerakják".

2009. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Légyszí mondjatok nekem egy ilyen utazási irodát!
2009. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt kitudod választani a várost, így gyorsabban megtalálod. Érdemes előtte odatelefonálni, mert nálunk pl csak egyet jelenít meg, felhívtuk és azt mondták már másik iroda foglalkozik vele. Szerencsére annak az elérhetőségét is megadták.

[link]

2009. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!