Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 2 hét múlva Iránba megyek 9...

2 hét múlva Iránba megyek 9 napra (edzőtábor), ez nagyon váratlanul ért és nem igazán tudom ott mi várhat rám . Valaki segítene (vagy aki volt már) hogy pl milyen a kaja, szokások, ilyesmik? Esetleg valami fontos dolog amit magammal kell vinnem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

[link]

A kaják nagyon jók, az emberek kedvesek. Kerüld az gondokat és kövesd az edződ tanácsait mit lehet és mit nem. (Igaz én még nem voltam, de van egy iráni ismerősöm aki rengeteget mesélt az országról).

2013. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ott garantáltan csak jó várhat rád. Hihetetlenül biztonságos. Az emberek nagyon kedvesk, ez egy europai számára elöször nagyon szokatlan lesz. Irán nagyon szép amit tudsz néz meg belőle. A kaja nekem nem jött be, van kebab ami nekem nem izlett. A dinnye nagyon finom. Nem írtad a nemedet és azt sem hova mész. Ha férfi vagy akkor nincs különösebb gondod, a férfiak nem járnak rövidnadrágban és te se járj. Ha nő vagy akkor kendő kel a fejedre és hosszú nadrág vagy szoknya, nem viselhetsz ujjatlan felsőt. Amit a médiában hallasz hogy Irán maga az ördög nem igaz. Rengeteget tanulhatnánk tölük. Ja, én 9 nap után még maradnák legalább két hétig, most rendkívűl olcsó Irán.
2013. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16 éves lány vagyok, és köszönöm a válaszokat, most kicsit megnyugodtam mert utánanéztem az országnak és a fertőzések meg ilyenektől kicsit megijedtem..
2013. aug. 6. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

második vagyok. A külügyminisztériumi honlapok többségének fele sem igaz. Kendőt kell viselned és mint írtam vagy hosszú nadrágot vagy hosszú szoknyát és hosszú ujju felsőt. A szine mindegy. A párom zárt cipőben volt de láttunk lányokat szandálban is főleg a nagyobb városokban és Északon. Ha szereted a yoghurtot van shallot (mogyorohagyma) yoghurt, nagyon finom. Kostóld meg a répalekvárt esetleg a rozsavizet. a kenyerük nagy lapos kenyér, több fajta van, ahol sütik ott tudsz venni, nagyon finom. A sütiféléik is finomak.

Ha esetleg még eszedbe jut még valami konkrét kérdés szívesen válaszolok (két honapja jöttünk haza).

2013. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Azt még elfelejtettem hogy a csapvíz iható.
2013. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

u nagyon köszönöm :)

Még az lenne, hogy kell valami védőoltás vagy ha jó helyen vagyunk akkor felesleges? Mert az egészet tegnap tudtam meg és 20-án indulunk és azt se tudom melyik városba..

2013. aug. 6. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Iránban nincsenek rossz helyek, bárhol vagytok jó helyen vagytok. Nem gondolnám hogy bármilyen védőoltásra szükséged lenne. Ha pl Franciországba mennél akkor sem oltatnád be magad, Irán sem roszabb, nem a távol kelet. Sok helyen squat (gugolos) wc van ami elöször furcsa de sokkal higiénikusabb mint a mieink, ott sem kapsz el semmit.
2013. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!