Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 17 éves vagyok és busszal...

17 éves vagyok és busszal szeretnék utazni Romániából Németországba. Kell útlevél hogy mindenik határon átmehessek? Vagy elég a személyim is?

Figyelt kérdés
És még milyen papirokat kell elintézni hogy mehessek? SOS nagyon sürgős.
2013. aug. 31. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Román állampolgár vagy? Mert akkor tudod hogy rájuk sokkal szigorúbb a törvény?

"A 2005/248. számú román törvény alapján (amely a román állampolgárok szabad helyváltoztatására vonatkozik külföldön) a 18 év alatti román állampolgárok csak mindkét szülő kíséretében, illetve egy szülő/felnőtt kíséretében és a szükséges dokumentumok felmutatásával utazhatnak külföldre. "

2013. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell hozza utlevel, eleg a szemelyi is.

Viszont mivel kiskoru vagy nem mehetsz magadban. Vagy valamelyik szulo veled kell menjen vagy barmilyen mas felnott. Ebben az esetben viszont el kell menjetek egy kozjegyzohoz es irtok egy papirt, hogy elengednek kulfoldre xy-al. Ha jol emlekszek, akkor ezt mindket szulo ala kell irja. Fog kelleni az o buletinuk es aze is akivel utaznal. De ezt barmilyen kozjegyzonel megkerdezitek, pontosan elmondjak nektek.

2013. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon koszonom a valaszokat. Ezt tudtam, hogy kell kozjegyzonel alairjanak anyumek papirt hogy elengednek kulfoldre.
2013. szept. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!