Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » FONTOS: küldött már valaki...

FONTOS: küldött már valaki orosz állampolgárnak meghívólevelet?

Figyelt kérdés

Ha igen, kérem, írja le egészen precízen, mik kellettek hozzá, hol kellett esetleg személyesen megjelenni stb, volt -e anyagi vonzata az ügynek stb.

Milyen leadandó papírok kellenek és egyáltalán hogy zajlik az egész? Baj, ha nincs anyagi fedezetem + lakásom? (20 éves vagyok, diák, a szüleimmel lakom, kb. 450 ezer forintom van egy számlán és ennyi - elég lesz)? Vagy ilyen dokumentumok nem is kellenek?


2013. szept. 22. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire kell neked meghívólevél?
2013. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy orosz állampolgár ismerősöm utazna ide és minden fórumon azt olvastam, hogy kell.
2013. szept. 27. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ide akar jönni, akkor vízumot kell igényelnie a Moszkvában lévő Magyar nagykövetségen. A meghívó levél az egy olyan dolog, hogy te vállalod azt, hogy az az ember, akit te ide hívsz, arról gondoskodsz, hogy a hatóságok teljesen tisztában legyenek azzal, hogy nem lopni vagy fekete munkát vállalni jön. Ez egy papír. Nekem egy Izraeli barátom írt ilyet, a saját kezével, hogy ő vállalja azt, hogy amíg Izraelben vagyok, addig lakhatok nála, tehát semmi az ottani törvényekbe ütköző dolgot nem akarok csinálni és nem akarok letelepedni se. Ennyi. Írd meg egy papírra, aztán ezt ő besviszi a nagykövetségre. De én nem tudom, lehet vannak hivatalos nyomtatványok is. Én egy kézzel írott papírt kaptam, amit a Tel-Aviv-i reptéren megmutattam a határőrnek.
2013. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem eleg kezzel irott, hivatalos meghivo kell amit a BAH (bevandorlasi es allampolgarsagi hivatal) allit ki. Le van irva a bmbah.hu oldalon hogy mi kell hozza.


Szallas, es anyagi fedezet igazolasa, illetve jo ha van egeszsegbiztositas. Kell a meghivando ember utlevelenek a fenymasolata, plusz egy banki igazolas a szamladon levo egyenlegrol. Ezenfelul a szallas igazolasa (tulajdoni lap, vagy a szalloda igazolasa ha nem lakasban lesz). Mivel a lakas jo esellyel nem a te neveden van, ezert jobb ha a szulok intezik a meghivot. Ha ez nem opcio, akkor marad az hogy szallodaban foglalsz szallast es toluk kersz igazolast.

A 450 ezer eleg lesz boven foleg ha nem hosszu tartozkodasrol van szo, csak egy-ket hetrol.


Szemelyesen kell a BAH-hoz bemenned, es 4000 forint illeteke van a kiallitasnak.


Ami meg fontos: el kell neki juttatnod az EREDETI meghivolevelet, mert csak azzal tudja igenyelni a vizumot.

2013. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!