Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldet válasszam vagy a...

Külföldet válasszam vagy a családomat?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta dolgozom. 4 év különélés, 72 óra fennlétek, két munkahely mellett lediplomáztam. 8 év munkaviszonyom van, voltam már minőségellenőr, QC csoportvezető autóipari cégnél, rengeteg helyen dolgoztam, de nem látom a kiutat... Egyre több küzdelmet, fájdalmat tudok magam mögött, és egyre távolabb érzem magam attól, hogy bárminemű gyümölcse legyen az életemnek. Itt élnem egyenlő a vegetálással, gürizéssel, amiben a "tovább" életem végét jelenti és a lemondásokat, szűkölködést. December elsején repülőjegyem van írországba, munka, lakhely adott, öt percre lennék az Északi-tengertől. Minden héten haza tudnék küldeni egy minimálbért úgy, hogy még én magam is jól élnék odakint. De nem tudom, hogy viselném, hogy a családomat félévente vagy évente egyszer lássam. Nem tudom, hogy van-e értelme a "sok" pénznek így. Itt sosem lesz semmim, belefáradtam, hogy minden bizonytalan, apámnak 45 év gürizés után van egy kitörlesztett panelja, ami nem éri már a felét sem. Sokan biztatnak, hogy menjek, megnyugszom, elkezdhetek valóban élni, nem csak létezni, de nagyon bizonytalan vagyok.


23/L


2014. okt. 20. 20:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

próbáld meg. ha nem próbálod, egész életedben benned lesz az a "mi lett volna,ha"..

én éltem Londonban egy évet.jó volt nagyon. életem legjobb munkahelyén dolgoztam ott, megbecsültek, szerettek. azt vehettem amit csak akartam mert tellett rá. de fél évente egyszer járhattam haza, 1-2 hétre. nagyon magányosnak éreztem magam, ezért tavasszal végleg hazaköltöztem. hiányzik néha, de itt vagyok igazán boldog. de viszont ha nem próbáltam volna meg, mindig itt motoszkálna a fejemben.

a döntésed pedig, bármi is lesz az, megváltoztatható. hazaköltözhetsz bármikor, vagy ha itt maradsz, később is elindulhatsz még.

sok sikert neked, bárhogy is döntesz!

24/N

2014. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Ilyen "hülye" dolgok is motoszkálnak a fejemben, hogy apukám pl. már elég "idős", "velük" kéne inkább az időt töltenem, mi van, ha bármi bajuk lesz, és nem vagyok itthon. Az exem anyukája ma halt meg tüdőrákban, és ez is olyan szar érzés most, hogy "lelkiismeret-furdalásom" van távol lenni. Amikor csak egy másik kerületben laktam, akkor is napi vagy heti szinten jöttem haza "csak úgy". Tudom, hogy felnőtt vagyok, de más azt tudni, hogy bármikor adott a lehetőség látnom őket.
2014. okt. 20. 20:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Abban is igazad van egyébként, hogy max. "nyaralok" egyet, és ha megyek, még dönthető másképp is, viszont a "mi lett volna, ha" meg ott van, ha nem élek vele.
2014. okt. 20. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennék. Ott is találhatsz majd barátokat, nem kellene szűkölködnöd, és a családodat is tudnád segíteni.

Kapcsolatot tartani telefonon vagy Skypon is lehet.

2014. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nekem is Volt egy lehetösegem,24oram Volt dönteni menjek,vagy maradjak.Jöttem!3eve,es nem bantam meg.A szüleidnek is jobb lesz,ha tudod öket tamogatni anyagilag-jobb orvosi ellatas betegseg eseten stb.Ha nem tetszik barmikor hazamehetsz,de ne hagyj ki egy ekkora lehetöseget.
2014. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit! Azon nem érdemes gondolkodni, mi lesz ha a szüleid rád szorulnak. Hiába tervezel bármit is most, előre nem tudsz tervezni. Ha oda kerül a sor, akkor kell megoldani a problémákat.

Ha van pénzed, akkor ez is könnyebb, mint pénz nélkül.

2014. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azóta, mióta én ezt tervezem, két ismerősöm ment ki, ők is, munkatársaim, ismerőseim, barátaim mind löknek, hogy menjek... Egy mondta, hogy ha szeretem a családom, a honvágy miatt gondoljam meg, mert nem mindenki tud azzal megbirkózni. A pszichológus ismerősöm pedig mindig is azt mondta, hogy a boldogsághoz önzőbbnek kell lenni.
2014. okt. 20. 21:16
 8/11 anonim ***** válasza:

En hazajöttem a honvágy, jobban mondva család miatt, de en itthon is ugyanolyan jól élek mint kint. Ellenkező esetben meggondoltam volna. De a honvágy nagyon rossz tud lenni.

Megpróbálni viszont meg kell.

Ha a szüleid elég rugalmasak, akkor ok is ki tudnak repülni hozzád, ha te nem tudsz olyan sűrűn hazamenni.

2014. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj.

Én is hamarosan ezt fogom tenni. Nekem is jutottak eszembe ilyen dolgok a családról, hogy a szüleim idősek és velük kéne lennem.

De rájöttem, hogy így nem tudom támogatni őket, és nekik is jobb, ha egy erős, boldog ember áll mellettük, még ha fizikailag nem is vagyok a közelben.

2014. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Indulj. A szüleidnek az lesz a boldogság, hogy látják, hogy boldogulsz, és nem abban a nyomorban tengődsz. Ez egy más világ. Ég és föld. Amikor 3 havi megtakarításodból tudsz venni egy olyan kocsit, amire otthon 10 év hitellel sem lenne esélyed, hamar megbékélsz. Indulj. Mindenki megy. A hazádnak meg nem tartozol semmivel, mert a hazád jelenleg egy korrupt, aljas politikai csoport kezében van.
2014. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!