Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Áprilisban készülö szűk 2...

Elizabeth1993 kérdése:

Áprilisban készülö szűk 2 hétre New Yorkba. Körülbelül mennyi pénz szükséges az ott tartózkodásra? (szállás az ingyen lesz ) Belépők, közlekedés, vásárlások ( alapvetően ruhak, cipo, kozmetikum)

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezt így igen nehéz megsaccolni, de azért megpróbálom.

2hét metró bérlet 60$ (bármerre használhatod) étel: szerintem kb. 40-50$-ral számolj naponta, (3szori étkezés, gyümölccsel, 3liter folyadékkal.) Sok múzeumban vannak akciók, h ha bizonyos napon, órában mész, akkor akár 1$ ért is bemehetsz. Mindenféleképpen járj utána, h ezek a napok melyik múzeumban mikor vannak.

Vásárlás? Ezt igen nehéz megmondani.. Abban biztos lehetsz, h sokkal olcsóbban tudsz amerikai márkákhoz hozzájutni, mint otthon.

Figyelmedbe ajánlok néhány üzletet, h mègtöbbet spóroljál:

Burlington, TJ Max, Century 21. Remélem tudtam egy kicsit segíteni, ha pedig bàrmi kérdésed lenne mèg nyugodtan írj akár privátba is.

Legyen szèp napod és kellemes repülést!

2014. dec. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

40-50 dollár naponta ételre??? Ne hülyéskedj már!

Mondjuk én nagyon keveset ettem, de napi 6 dollárt költöttem csak! 5 dollár + ÁFA (ott ugye mindent nettóban írnak ki, erre figyelni kell!) volt a Subway footlong szendvics, ami nekem egész napra elég volt. Ennyit költöttem, semmi mást.

Nyilván, van, aki ennél többet akar enni, de a 40-50 dollár akkor is nagyon durva túlzás!

20-ból már habzsi-dőzsi van.

2014. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondjuk 200ezer forint bőven elég vagy azért gyűjtsek még hozzá? Tehát akkor a belépők, étel, ajándék stb-vel belekalkulálva?
2014. dec. 30. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Hogyne lenne már elég, ne viccelj. Amerika olcsóbb, mint Magyarország. (Ok, hogy USÁn belül New York az egyik legdrágább hely, de Magyarországhoz képest még így is a legtöbb dolog olcsóbb.)


Ami drágább, az a szállás, amire viszont - mint írtad - neked nem kell fizetned.


Az étel olcsóbb, műszaki cikkek nevetségesen olcsók, a tömegközlekedés teljesen normális ár, a belépőkre pedig van pl. New York City Pass, amit már itthonról megvehetsz, kinn csak átveszed majd. Gyakorlatilag kinn a kaján kívül sokat akkor már költened nem kell, mindent előre lefoglalhatsz/kifizethetsz, de ha nem is, akkor is pontosan tudsz vele kalkulálni.


Szánj rá időt, keresgélj a neten, tervezz meg mindent pontosan, állíts össze magadnak programot. Pl., ha színházba is akarsz menni, arra amúgy is érdemes előre megvenni a jegyet, hiszen különben lehet, hogy nem is kapsz már.


Szóval, ha megvan az utazásod pontos dátuma: TERVEZÉS!!!! = költségminimalizálás.


[link]

[link]

(ezekben még tömegközlekedés is van amúgy)

[link]

[link]

2014. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm és Boldog Új Évet!😃😃
2014. dec. 30. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
2/5 ha visszatudnal emlekezni,hogy mit ettel es hol 5$ ert küld el nekem legyszives,mert baromira kivancsi lennek ra! de tudod azon is mulik,h mennyi penzt költesz el kajara,h hova mesz es mit eszel. Ha 1$ pizzaval tömöd magad 2 hetig akkor tenyleg habzsidözsi van 20$bol. ;-)
2015. jan. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hiszen írtam! Subway, footlong szendvics, egy db 5+ÁFA. Ennyit költöttem egy nap.

Írtam azt is, hogy nyilván nem mindenkinek elég egy szendvics egy napra, de akkor is meg lehet lenni 20 dollárból egy nap simán.

Nyilván nem akkor, ha a legmenőbb étteremben eszik valaki mindig, de egy "hátizsákos" turistára ez azért nem is jellemző...

2015. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, általában hajnalban mikor nem tudok aludni olvasgatom ezt az oldalt és valószínű az agyacskám mèg aludt mikor válaszoltam neked.

De tényleg írtad ;-) Most viszont irígykedek, m nekem talán reggelire elég egy ilyen szendvics.. Itt is megmutatkozik, h mennyire mások vagyunk mi emberek. ;-) Ha vhol túristáskodok szeretek ott nem csak az épületekről képeket készíteni, hanem a híresebb éttermeit, cukrázdáit kipróbàlni és ugye New York / Manhattan egy nagy étterem, így bőven van hamburgeres, steakhouse-ok, cheesecakek amiket semmi esetre se hagynék ki... De ez persze megint emberfüggő, h kinek mi a fontos..

Ui: ezeket a helyeket hátitáskával is meg lehet látogatni, nem kell csinosba vágni magunkat elötte ;-)

2015. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!