Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen előkészületeket kell...

Milyen előkészületeket kell végrehajtani egy hosszú út előtt?

Figyelt kérdés

Júniusban ballagok és ajándékba kaptam egy három hetes utazást Buenos Airesbe a szüleimtől! De csak abban az esetben utazhatok el, ha minden előkészületet én intézek el egyedül 15 éves vagyok)...

-De mégis miket kell elintéznem?

-Miket pakoljak be a poggyászba?

-Hosszú lesz a repülőút?


Azt tudni kell, hogy az útvonalam Budapest-New York-Los Angeles-Buenos Aires... Valamint nem fapados repülővel utazok!

Buenos Airesben egy 4*-os szállodában fogok lakni, és minden nap menni fogok az On Beat Stúdióba, ahol a Violetta című sorozatot forgatják!!! :D



2015. jan. 1. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Pl az ESTA-t Amerikába, ez lenne a legfontosabb, én beadatnék magamnak egy Hep A és B oltást. Utánanéznék a látnivalóknak, vennék egy útikönyvet.

Az hogy miket pakolsz tőled függ, nem hinném hogy lenne valami speciális dolog, pláne hogy egy 4 csillagos hotelbe mész.

Az út hosszú lesz, de ez a legkisebb gond, majd eltelik.

2015. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
tudsz spanyolul?
2015. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A spanyol a 2. anyanyelvem! Ferfektül beszélek! Sőt... még tán jobban mint magyarul!!! :D
2015. jan. 5. 06:49
 4/7 anonim válasza:

#2 vagyok


Akkor ezzel nem lesz gondod :) Azt nem tudom, hogy jártál-e már Argentínában, netalántán állampolgár is vagy? Mert akkor lehet, hogy még jobban is tudod, mi kell, mint az ittlévők többsége. (Most úgy írom le a javaslatokat, mintha nem lennél jártas Argentínában, bocsi előre is, ha számodra túl egyértelmű dolgokat írok le)


A repülőút hosszú lesz, de azért persze kibírható (mondjuk meg lehetett volna oldani 1 átszállással is). Jó eséllyel aludni fogsz az utazás közben úgyis, mert ahhoz elég hosszú az út.

Körülbelül: Budapest-New York 8 óra, New York-Los Angeles 6 óra, Los Angeles-Buenos Aires 12 óra. Plusz közben a csekkolási idők, stb. Szóval igen, hosszú lesz.

Elvileg szülői engedély kell ahhoz, hogy egyedül utazhass repülővel, meg úgy általában külföldre, mivel kiskorú vagy, kérdezd meg erről őket, hogy intézik-e.

Útlevél: mindenképp ellenőrizd az útleveledet, hogy érvényes-e, és érvényes lesz-e még a hazautazás időpontjában is, ha nem, akkor intézkedjetek a szüleiddel, hogy legyen új addigra (max. 1 hónap, míg elkészül).


Vigyél megfelelő mennyiségű készpénzt (amerikai dollárt), de mindenképpen legyen nálad bankkártya is, ha esetleg valami baj történne a pénzeddel (elveszted/ellopják), nehogy pénz nélkül maradj.

Pakolni mit érdemes? Gyógyszereket vigyél, fényképezőgépet célszerű.


Arra is gondolj, hogy Argentínában júniusban tél van, igaz nem pont olyan tél, mint Mo-n, de azért hidegebb lesz, mint mikor elindulsz.


Ha odaérsz, 1-2 napig valószínűleg fáradt leszel a jetlag miatt, kell egy pici idő, míg hozzászokik a szervezeted a másik időzónához.



Hosszú útra érdemes beszerezni külső akksit a telefonodhoz, hogy ha esetleg néhány óráig nem jutsz konnektorhoz, akkor is működjön a telefonod. Bár ha valami luxus géppel mész, luxus repterekről, akkor ott csak van konnektor :)



Ha már ott leszel, és mész a stúdióba, ott már gondolom nem lesz gondod, mert intéznek neked majd minden szükségeset. A hotelban is. Az utazások kulcsa egyébként mindig az, hogy merj kérdezni, ha valami nincs rendben, vagy nem tudod, mi a teendő egy helyzetben. Ne magadban ülj, és próbáld meg megoldani a dolgokat, hanem kérj segítséget. Bár ha elengednek ilyen útra a szüleid, akkor feltételezik, hogy képes vagy kezelni a problémákat (amik még a legtökéletesebben megszervezett utazásnál is előfordulnak).


Amit az első írt, a vízumról, meg ilyenekről, ahhoz sajnos nem értek, az USA-val nem igazán vagyok tisztában, hogy az átutazáshoz mi kell. Argentínába útlevél kell.

Ha bármi kérdésed van még, írj, aztán hátha tudunk segíteni, remélem nem hagytam ki semmi létfontosságút. Én is mostanában (kb. 1 év múlva) megyek ki Argentínába tanulni, 21 éves vagyok :)

2015. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem rosszindulatúságból, meg semmi (mondjuk elgondolkoztam, hogy nem kamu-e a kérdés) ilyesmi, de hogy a fenébe engednek el a szüleid egyedül, ilyen messze, három hétre? Engem a VOLTra alig akartak elengedni 16 évesen, pedig 1 órára van tőlünk, nemhogy egy másik kontinensre...
2015. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát... hogy, hogy a fenébe engednek el az jó kérdés! :) Bíznak abban, hogy tudok magamra vigyázni...

De, hogy a kérdés nem kamu az biztos! Ha gondolod szívesen küldök egy fényképet a repülőjegyről!! Például facebook-on. ;)

2015. jan. 13. 21:54
 7/7 anonim válasza:

Jaj neem, nem szükséges igazából, csak mondom csodálkoztam :D Nekem sem azzal van a baj, hogy nem bíznak meg bennem, inkább az, hogy féltenek, mert érted, hiába járok én xy éve karatéra (amúgy nem) de egy őrült fegyverestől nem tudom megvédeni magam :D

De amúgy, hogy segítsek is:

- nem tudom, utaztál-e már repülőn, de cukrot vagy rágót vigyél magaddal, mert fel és leszálláskor bedugul a füled

- hosszú lesz a repülőút, vigyél magaddal valamit, amivel elfoglalod magad

- úgy emlékszem Amerikában nem olyan konnektorok vannak, mint itthon, átalakítót vigyél!

Jó utat :)

2015. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!