Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Anglia! Szükséges a vízum?...

Anglia! Szükséges a vízum? (bővebben)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem sokára Angliába szeretnék költözni, ezen belül is Norwichba. Ha ki szeretnék költözni arra vízumot kell váltani ? Valamint még az a kérdésem lenne, hogy egyedülálló anyának ott jár-e támogatás ? (Főleg az angliai lakosok válaszát várnám) Esetleg tudtok olyan oldalakat mondani ahol találok ottani albérleteket ? A válaszokat nagyon szépen köszönöm!
2010. febr. 7. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Angliaba nem kell vizum.

lakast pedig a gumtree.co.uk oldalan tudsz keresni

2010. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Angliában nem kell vízum,jól írta az első író..Jár kint mindenféle támogatás,de nem adják könnyen...Vannak olyan támogatások amihez egy bizonyos munkaidőt le kell töltened.Lakást nem fogsz kapni(azért mert egyedülálló vagy...)hisz akárcsak otthon itt kint is éveket kell várni a lakásra még az angoloknak is...Szóval azt felejtsd el,hogy kijössz,és rögtön mindent kapsz...

Egyébként a Norwich tanácsházánál tudsz érdeklődni...

(neten fent van valahol)

2010. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Támogatáson mit értesz?

Segélyt, ilyesmit nem fogsz kapni amíg nem dolgozol ott.

2010. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

lakásra nem is gondoltam hogy kapok. albérletet szeretnék majd.

a támogatást pedig ugy értem, hogy mint itt is magyaroszágon az egyedülálló anya kapja a gyermekvédelmi támogatást. nem kell félreérteni, nem ebből akarok megélni, hanem munkábol, csak azért kiegészítésnek jo az is.

hmm ?

2010. febr. 7. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok..Az ott Magyarország,ez itt Anglia..Itt mások a törvények,mások a szokások..itt kint még az Óvoda is teljesen más mint otthon.( az iskoláról nem is beszélek)

Itt kint nincs olyan ,hogy gyermekvédelmi támogatás...

Ezeket a dolgokat hamar felejts el..itt kint amit kaphatsz "alanyi jogon" az a Child benefit vagyis a családi pótlék,de akkor otthon le kell mondanod róla..De ez is csak 16 éves korig jár,mert itt kint csak eddig tanköteles a gyerek..Ha tovább tanul (nappali suliban) külön kérvényezni kell..Igazolnod kell,hogy otthon mikor mondtál le a családi pótlékról,és 12 hétig várni kell mire megjön a határozat...Szóval ez sem adják rögtön..

Mint írtam van még 1-2 "segély" de ehhez dolgoznod kell...Ha nincs munkád,és nem tudod eltartani magad,akkor semmi jót ne várj az országtól...

2010. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként arra gondoltam családi pótlékra. hogyha kiköltözünk esetleg, akkor itthon gondolom le is mondom a családi pótlékot, mert az itthonit ugysem kapom oda. van egy 3 éves, egy 15 éves, és egy 18 éves "gyerek". többi támogatáson azt értem, hogy egyik ismerősöm akik nemrégen költöztek ki azt mondta, jár a lakásra támogatás és a rezsire, ha egyedülálló vagy.
2010. febr. 7. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 20:03 vagyok..

A családi akkor is jár ha kijöttök,és ugyanúgy átutalással meg kell kapnod a számládra...Csak lehet választani.Vagy marad az otthoni amit rendszeres átutalással érkezik vagy lemondod,és kéred az ittenit...de mint írtam az csak 16 éves korig jár.Utána már csak úgy,hogy igazolnod kell,hogy a 16 évét betöltött gyerek nappali iskolába jár..( nekem 17 éves a fiam)

Lakástámogatásról annyit,hogy sokan szeretnek nagyzolni...Azt sem adják csak úgy..(tudom mi is próbáltuk/próbáljuk) Ez is olyan támogatás,hogy igazolnod kell a munkakeresetedet vagyis dolgozni kell...Ha nem éri el a kereseted az 1 főre eső fix összeget akkor kaphatsz..(tanácsháza válogatja)..De figyelni kell erre is,mert ha mégis kapnál,és közben magasabb bérbe kerülnél,vagy a nagy gyereked dolgozni kezd,persze veled él egy háztartásban,akkor le kell mondani..Ha nem egyben visszakövetelik az egészet...Ja! és ne olyan nagy összegre gondolj...PL:(nekünk először heti 2 fontot adtak meg!!nem vicc,amikor megkaptuk azt hittük elírták,de nem...)De ha dolgozol kérhetsz gyermekadó kedvezményt is..

Szóval könnyen nem fogsz kapni támogatásokat,és ne is így gyere ki,hogy ebből fogsz megélni,mert ez nem fog menni...

(még a lakás bérlési díját sem fedezné..)

2010. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mint írtam, nem is ebből szeretnék megélni, csak ilyen helyzetben jól jöhet minden pénz. az ottani családi pótlék mennyi, ti mennyit kaptok ?
2010. febr. 7. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt tudsz utánanézni a lehetséges támogatásoknak. [link]

De én is azt mondanám, mint amit mindenki más. Ezzel az összeggel inkább ne számolj. Vedd úgy, hogy nem jár semmi és így próbálj meg kikalkulálni mindent. Ha mégis jár, akkor az csak pozitív irányba fogja billenteni a mérleget. Megfogod amúgy látni, hogy Magyarország egy jótékonysági intézmény a "nagy nyugat"hoz képest.

2010. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!