Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Budapest / Debrecen (vagy...

Budapest / Debrecen (vagy bárhol máshol) bőrönd vásárlás? Hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék bőröndöt venni, de mint a legtöbb hosszú-távra szánt dologban ebben is rengeteg feltételem van:

● 4 kerekű

● puha fedelű

● leginkább 10.000 körül szeretnék, de max 20-25 ezret áldoznék rá, szóval nem kell Samsonite, de ne legyen gagyi ami 1 éven belül tönkre megy...

● méretre olyan 25-40 liter között kéne, amit azért esetleg a legtöbb repülőtársaságnál még fel lehet vinni a gépre.

● 10 évig legalább bírja de inkább 20. (Amit anyukám huszonéves vett az most 20 év után ment tönkre, úgyhogy magam is szeretnék ilyen hosszú életűt)


+ júniusban utazunk Tunéziába a családd repülővel, ugyhogy oda is kéne. Sajnos nem tudom az melyik rep.társasággal lesz, de szeretném ha esetlev oda is felvihetnénk a gépre.


Debrecenben lakom de rendszeresen járok Budapestre úgyhogy főleg ezeken a helyeken szeretnék nézelődni (Debrecenben a Monarchy-t [Fórum], Tescot, Auchant, illetve a Tesco-sort már végignéztem). Budapesten fogalmam sincs, nyilván a google a barátom, kiírtam pár megnézendő helyet, de azért online nem mindenhol ír árat és nehéz a minőséget belőni.

Viszont amennyiben tud valaki valahol a fenti 2 hely közelében, vagy extrém jó bőröndbolt esetébeb bárhol az országban, akkor azokat is a tippeket is várom szívesen.

Vásárlás előtt szeretném megtekinteni, úgyhogy csak webshopok hátrányban, de ha van ilyenekkel jó tapasztalatotok, akkor azokat is várom.

Bocsi a hosszú posztért, meg asszem elég sok a lenyegtelen infó is, de na :D

Kérlek segítsetek! Köszi! :)


20/L



2016. márc. 21. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

En legutóbb az Árkádban (Bp) vettem bőröndöt. Több táskabolt is van az Árkádban. Itt jo minőségű bőröndök vannak, márkásak, de drágák is. Mellette a sugárban is van egy táskabolt, ha átmegyünk a gyalogoshídon es egyből az első üzlet. Ott talán olcsóbb, mert nem csak samsonite, Tommy h, meg hasonlók vannak.

De ha olcsón akarsz venni, akkor nézz körül valamelyik kínai üzletben, piacon, mert azok is hasonló minőségűek mint a kevésbé márkás, de plázákban árult drága bőröndök.

2016. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amilyen elvárásaid vannak, az nem egy középkategóriás bőrönd jellemzői...

A mai viszonyok között csak a luxus minőségű (és árú) bőröndöktől várható el az, hogy 20 évig üzemeljen!

Azok is csak ideális körülmények között képesek erre (vonatra/buszra/kocsiba) te teszed fel, és ki nem adod a kezedből.

Ezzel szemben manapság az ember sokat utazik repülővel: ott ki kell adnod a kezedből, és aztán semmi kontrollod nincs felette; úgy hajigálják, csúsztatják, karcolják ahogy akarják, a tettes soha sem lesz meg!

Én mostanában igen sokat utazom: az én elvárásom egy bőröndtől: legyen nagyon könnyű, gurulós, jól pakolható, vízhatlan.

Számomra ezek a fő tulajdonságai egy utazó bőröndnek, mert a bőrönd (is) már fogyóeszköz!

Én is debreceni vagyok, decemberben vettem egy nagy bőröndöt a Repülőtéri TESCO-ban 50%-os árengedménnyel, és egy "kis-kézi" bőröndöt a METRO-ban. A kettő összesen 17 ezerbe került. (néztem máshol is (Malompark, Kálvin tér, Fórum stb)

Azóta megjártam Norvégiát, Londont, Malmöt, és a bőröndök igen jól bizonyítottak, Igaz, hogy több esztétikai sérülésük van már, de minden cuccom sértetlen maradt!

Szóval - szerintem - jobb olcsóbb bőröndöket venni gyakrabban, mint egy Samsonite-ott, ami ugyanúgy lelakottá válhat egy repülőtéri átpakolásnál...

Persze ha milliomos vagy, akkor nem szóltam.

2016. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20 évet még Samsonite sem fog kibírni, ahhoz olyan márka kell ami Magyarországon nincs és valódi élettartam garanciát ad: Briggs & Riley, Eagle Creek stb. Bécsben, német online site-okon tessék körülnézni és sok száz eurós árra elkészülni.
2016. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én magam ritkán repülök, az elmúlt 10 évben kb 2x.

Nagymamám Samsonite-ot vett magának évekkel azelőtt, azóta amerikától kezdve mindenfele járt vele, és él és virul a bőrönd, ellenben az utazótársa kínaikat vett, az meg minden utazásnál tönkre ment. Hát én csak ezekből tudok kiindulni, túl sok bőrönd-tapasztalatom nincs :/

De köszönöm mindenkinek a válaszokat, lehet a Metróban még körülnézek :)

2016. márc. 22. 20:36
 5/8 anonim válasza:

Debrecenben a Tesco mögött van a Sports Direct, szerintem érdemes benézni nagyon sok klassz cucc van ott, úgy emlékszem sokféle bőrönd is. Illetve hatalmas árleszállítások szoktak lenni. pl: egy kedves ismerősöm webshopban beszerzett egy dunlop bőröndöt jónak számító 8000Ft-os áron, ott láttam rá egy hétre háromezer párszáz Ft-ért.

Remélem tudtam segteni :)

2016. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezért nem érdemes drága bőröndöt venni:

[link]


A bőrönd fogyóeszköz lett...

2016. ápr. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, a Samsonite hasonlóval teszteli a Curv bőröndjeit. [link] Nekem egy Firelite van, dobálhatod bátran...
2016. ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt Samsonite-om; egyszer összetört benne egy herendi, de nem fizettek érte mert a bőrönd "sértetlen" volt.

Aztán Calcuttában szétnyílt mint a tubarózsa.

2016. ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!