Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Fényképezőállványt és gördeszk...

Fényképezőállványt és gördeszkát lehet feladott csomagban szállítani repülőn?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy méretben ok.
2016. máj. 30. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy kíváncsiságból: honnan merült fel a lehetősége annak hogy ezek tiltólistások?
2016. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tiltani nem tiltja senki de a tripod könnyen törik sajnos nagyon be kell csomagolni vagy ha elég kompakt akkor lehet (igen, lehet) kézipoggyászban is.
2016. máj. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. De mikor juttok el egy olyan szintre, hogy felfogjátok, hogy szigorú korlátozások csak a kézipoggyászra vannak, nem a feladandóra.
2016. máj. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a válasz: soha. Nagy az isten állatkertje és alacsony a kerítés.
2016. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kézipoggyászra gondoltam :D Azzal kapcsolatban is ilyen megnyugtató a helyzet?
2016. máj. 30. 12:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben a gördeszka robban, úgy tilos.
2016. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, most komolyan ennyire...? Mi az ami miatt tiltólistán lenne egy gördeszka b.meg... tényleg alacsony a kerítés.
2016. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mielőtt lehülyézel, könyörgöm legalább gondolkozz egy kicsit.

A gördeszka többek között azért lehet tiltólistás, mert sporteszköz, és például a snowboard-ért biztos, hogy külön fizetni kell. Egy gördeszka kisebb, befér a hátizsákomba, de nem tudom, hogy mennyire kötözködnek, hogy most ez sporteszköz, vagy sem.

Az állvány pedig azért kérdéses, mert annak meg a lábai viszonylag hegyesek, hogy a földben jobban megálljon.

Tapasztalatok érdekelnének.

Sosem értettem ezt a hozzáállást: ha valaki nem tud/akar segíteni, az minek ír...

úgyhogy légyszíves inkább ne írj, mert láthatóan 0 tapasztalatod van ebben.

2016. jún. 1. 07:41
 9/11 anonim ***** válasza:

> A gördeszka többek között azért lehet tiltólistás, mert sporteszköz, és például a snowboard-ért biztos, hogy külön fizetni kell.


Kicsit össze vannak kavarodva a fejedben a dolgok. A sporteszközért akkor kell fizetni ha *feladott* csomag mert ezek általában nagyméretű vacakok és több a munka vele. Feladott csomagban csak olyan dolgot nem szabad feladni ami felgyújtja / felrobbantja a repülőgépet. Kézipoggyászban emellett szúró, vágóeszközt és folyadékot sem szeretnek (mert hülyék). Tiszta?


> Egy gördeszka kisebb, befér a hátizsákomba, de nem tudom, hogy mennyire kötözködnek, hogy most ez sporteszköz, vagy sem.


Ahogy írtam: arra van lista, tételes, hogy mi nem lehet a kézipoggyászban. Általában az összes tiltás bombára ill. késre vezethető vissza.


> Az állvány pedig azért kérdéses, mert annak meg a lábai viszonylag hegyesek, hogy a földben jobban megálljon.


Ez igaz viszont pl kisollót is engednek.


> Tapasztalatok érdekelnének.


Az ne érdekeljen, lehet hogy a Józsit nem kapcsolják le valamiért de téged le fognak. A szabályok érdekeljenek. [link] ezek.


> Sosem értettem ezt a hozzáállást: ha valaki nem tud/akar segíteni, az minek ír...


Mert aki hülyeséget kérdez arra rámutatunk.


> úgyhogy légyszíves inkább ne írj, mert láthatóan 0 tapasztalatod van ebben.


Nekem eddig úgy körülbelül háromszáz repülőutam volt. Talán az számít? Nem! Több milliárd biztonsági ellenőrzés van, a szabályok számítanak.

2016. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Kicsit össze vannak kavarodva a fejedben a dolgok. A sporteszközért akkor kell fizetni ha *feladott* csomag mert ezek általában nagyméretű vacakok és több a munka vele. "


Az első hasznos válasz. Ezt valóban nem tudtam, a leírásokból úgy tűnt, hogy ez valamiért ki van pécézve.


"Az ne érdekeljen, lehet hogy a Józsit nem kapcsolják le valamiért de téged le fognak. A szabályok érdekeljenek. [link] ezek. "


De, az érdekel. Mert ezeket százféleképpen lehet értelmezni. Pl "e) tompa eszközök - az ütés útján súlyos sérülés okozására felhasználható eszközök, így különösen: ..." Egy összecsukott fémállvány vajon ilyen?


"Mert aki hülyeséget kérdez arra rámutatunk. "


Ez rendben is lenne, amennyiben építő jellegű. De remélem azt te is érzed, hogy az ilyen jellegű ("Kérdező, most komolyan ennyire...? Mi az ami miatt tiltólistán lenne egy gördeszka b.meg... tényleg alacsony a kerítés.") megnyilvánulások nem vezetnek sehova. Max az írója elégedetten hátradőlhet, hogy "de jó, ma is kötözködtem egy jót a neten".


Persze, tudom, hogy az idejárók egy része pontosan ezért jár ide.

De akkor átfogalmazom a kérdést: Vittetek már fel kézipoggyászban fényképezőállványt, vagy gördeszkát?

Ezentúl legyetek szívesek erre válaszolni. (Lehet, hogy majd kiírom inkább újra, így.)

2016. jún. 1. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!