Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az USA-ba kivihetem magammal...

Az USA-ba kivihetem magammal az ékszer gyűjteményemet? Továbbá kivihetem magammal a kisebb érme gyűjteményemet?

Figyelt kérdés

Konkrétan 1- max. 2 kg bizsu ékszerekről van szó, 1-2 db arany és ezüst is van benne. De 90%-ban értéktelen bizsu ékszereimet szeretném kivinni magammal az USA-ba, amit úgy ahogy van a 3 fiókos ékszertartó dobozában hagyva a nagy bőröndömbe téve, ami a repülőgép csomagterébe megy, így vinném ki magammal. ESTA engedéllyel mennék, de arra a 3 hónapra nem merem itthon hagyni, mert nincs kire hagyjam a házat, betörhetnek stb... És minden darabhoz kedves emlék fűz, ezért vinném ki magammal. (Meg aztán ki tudja, lehet hogy a végén haza se jövök...kilátásban van egy új párkapcsolat is)

Tehát a nagy bőröndöm átvilágításakor nem szólhatnak ilyenért? Nem köthetnek bele azzal, hogy "kedves hölgyem, egy sima nyaraláshoz minek önnek ennyi ékszer?"...

Van erre valami korlátozás? Belém köthetnek ezért az ottani határőrök vagy kik?

És az érme gyűjtemény miatt? Azért szólhatnak? Vagy visszafordíthatnak miattuk? (kb.20 db régi pénzérme, régi forint, fillér stb., illetve 2 db papír 100 pengős, régi papír 50 ft-os) Az érmék is, ékszerek is értéktelenek, de nekem fontosak!



2016. nov. 10. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem tilos, de emiatt esetleg felmerülhet bennük, hogy illegálisan maradni akarsz, ugyanis nem nagyon életszerű, hogy valaki ilyesmivel megy nyaralni...
2016. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az tök "normális", hogy valaki úgy megy ki egy USA turistaútra, hogy visz 2 kiló ékszert is magával.

Ugye te sem hiszed el amiket leírtál?!

Na látod, ők sem fogják.

2016. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, hát ezt írtam én is. Nemcsak az ékszereket, de téged sem fognak beengedni.

Első voltam.

2016. nov. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Udv! Nem bizthos, hogy belekotnek. Ha igen akkor egy ismerosodnek viszed az o gyujtemenyebe vagynpedig add fel magadnak postan es ott meg majd at eszi ismerosod vagy te hogyha hamarabb odaersz
2016. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Lemaradtál kissé, mert vízum helyett kidobták a követségről a csajt...

2016. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!