Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mire érdemes oda figyelni...

Mire érdemes oda figyelni nagyméretű túra hátizsák vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő vagyok a témában, elsősorban egyéni tapasztalatok érdekelnének, de bármilyen infót szívesen fogadok :)


Szóval, amire használnám:


-Backpack utazás hosszú távon (6+ hónap egyhuzamban)

-Előző pontból adódóan mindennapi használati tárgyak lennének benne (nem csak 1 váltó ruha).

-Elsősorban a holmik gyakori ide-oda költöztetése lenne a feladata, és csak másodsorban a több napos túrák kihívásai.



Amit eddig tudok (gyanítok), hogy fontos, de/és/vagy konkrét segítséget kérnék:


-Legyen nagyméretű, de mégis mekkora? Mivel hosszú távon kellhet cipelni mi a kompromisszum? (Tudom egyén függő ki mit bír el, de mi az ami még kevés vagy már sok, esetleg felesleges sok?)

-Pántokról sokmindent találtam, személyes tapasztalat?

-Zsebek elrendezése?

-Bármi egyéb amire érdemes figyelni?



A gyártóknak nagyon jó leírásai vannak minden táskához, engem mind meggyőz (de nyilván nem ilyen egyszerű), emiatt elsősorban személyes tapasztalatok/praktikák érdekelnének -Mi számít megbízható márkának? :)


Minél kevesebb, max 30-35 ezer forintban gondolkozom (ha lehetséges egyáltalán ilyen kategóriában).


Előre is köszönök bármilyen segítséget a segítséget :)



2016. nov. 22. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, olyanokkal konzultálj pl. akik megjárták az El Caminot. Alapszabály, hogy hosszútávon max. a testsúlyod 10-15%-át tudod cipelni. Nem sok. Nagyon speckós, könnyű cuccnak kell lennie minden felszerelésednek.
2016. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ami nagyon fontos ,hogy vízálló legyen,vagy legalabbis legyen hozzá valamilyen eső elleni védelem!
2016. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. nov. 23. 07:23
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Tul bonyolitod a dolgot. Bemesz a Tescoba es veszel egy 70 litwres zsakot kb 10e forintert es kesz. En ott vettem, azota utazott 12honapot es tokeletesen bevalt. A kovetkezo 15 honapos utra is ezt fogom vinni.
2016. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, örülök, hogy egy egyszerű is ilyen jó :)


Más tapasztalatok?

2016. nov. 23. 09:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne légy naiv. A minőséget meg kell fizetni. És eleve a legjobb, ha túraboltban veszed olyanoktól, akik láttak már erdőt, hegyet.
2016. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolso, ugyan milyen minoseget? nincs lenegyes kulonbseg kozottuk total felesleges vagyonokat kiadni. A turaboltban meg pont annyira ertenek hozza mint a tescoban. A tescos hatizsakom megjarta a Himalajat, volt az Andokban, szamtalan dzsungelben, tobb sivatagban stb van egy kis tapasztalatom vele. Total felesleges draga zsakot venni, legyen esohuzatja, megfelelo szamo csat, csafolo hely es kb ennyi.
2016. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mások személyes tapasztalatai? :)
2016. nov. 23. 16:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Hmm? :)
2016. nov. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!