Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Márciusi nászútra mit ajánlaná...

Márciusi nászútra mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az esküvőn sokat spórolunk, mert kis, családias összejövetel lesz, így nászútnak egy nagyobb szabású útra gondoltunk. Figyelembe véve az időjárási tényezőket, 4 hely közül szeretnénk kiválasztani: Kuba, Dominika, Mauritius, vagy Hawaii. Aki járt már valamelyik helyen, mennyire tetszett? Melyik az a hely, ahol vannak kirándulási lehetőségek, nem 2 hétig a parton fekvés a program? Illetve mennyire kell félni a Zika vírustól? Sok netes oldalon óva intenek tőle, más blogokon arról olvastam, hogy csak várandós nőkre veszélyes. Azért érdeklődöm itt, mert az egyes helyek oldalai szinte csak a jó dolgokat írják le, így mind a 4 csodálatosnak hangzik.
2017. jan. 12. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Mauritiuson mar szamtalanszor voltam. Itt semmilyen virustol nem kell felni, oltas es vizum sem kell. Teljes mertekben europai az infrastruktura. Marcius pedig mar a nyar vege, tehat kevesebbet esik az eso mint peldaul januar-februarban (ciklonidoszak). Eleg jo szallodaik is vannak, de romantikusabb tartozkodasra ne Grand Baie vagy Flic en Flac kornyekere menjetek, mert az kb olyan mint a Balaton (turistagyar). Akkor mar Belle Mare kornyeke nekem jobban tetszett, ott a laguna is nagyon szep.


Bar ha igazan kulonleges elmenyre es aktiv pihenesre vagytok, akkor onnan mindossze 20 perc repulout Reunion szigete, ami szerintem sokkal szebb mint Mauritius, es raadasul az EU resze (merthogy Franciaorszag). Emellett szamos programra van lehetoseg a buvarkodastol a snorkelingen at a raftingig/kanyoningig/hegyvideki turazasig. Nem annyira turistaparadicsom mint Mauritius. Viszont a lagunaja sokkal szebb es elettel teli (Mauritiuson inkabb feher homok van, mig Reunionon a feher homok mellett szines korallok es halak.) Vagy a masik lehetoseg a szinten Mauritiushoz tartozo Rodrigues szigete, bar itt elsosorban csak a tengerparti elfoglaltsagok johetnek szoba.

2017. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az utazással kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, de a Zika kapcsán megjegyezném, hogy a rosszullét a nem várandós férfiakat sem kerüli el. De igaz, hogy a legnagyobb veszélyben, a baba miatt, a várandós nők vannak.
2017. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már Jártam Kubában és Dominikán is, de mi nászútra Balira mentünk és egyáltalán nem bántuk meg.
2017. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es, Reunion bakancslistás, de most ezek közül akarunk választani.
2017. jan. 12. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat ha mindenkeppen ezek, en Dominikat nem valasztanam, mert vagy nagyon jo lesz (ha szerencsetek van a hotelvalasztassal, stb) vagy nagyon nem. Elegge lutri, mert mostanaban nagyon felkapott turistahely lett, ahova a nyugati orszagokbol peldaul Horvatorszagnal olcsobban kinalnak utakat. Ennek kovetkezteben viszont a mennyiseg sajnos a minoseg rovasara ment. Kuba erdekes lehet, de a betegsegekkel kapcsolatosan nem tudom mi a helyzet. Hawaii-n szerintem nincs gond az egeszseguggyel, de mivel USA, ezert egy nagyonnagyon jo biztositas ajanlott, ha nem akarjatok a gatyatokat kifizetni egy esetleges betegseg eseten. Mauritiust meg mar leirtam.
2017. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!