Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Pesten a jegyautomatából hogy...

Pesten a jegyautomatából hogy kell venni jegyet? Milyen pénzt fogad be? Lehet külön diákjegyet?

Figyelt kérdés

2017. nov. 24. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Igen, lehet.


Magyar penzt fogad el, vagy bank-, illetve hitelkartyat.


Diakjegy nincs, csak diakberlet, ez viszont csak diakigazolvannyal egyutt ervenyes.

2017. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, rá fogsz jönni. Bankjegyet, érmét és bankkártyát is elfogad, utóbbit paypassosat is. Legyen kéznél az okmány száma, mert be kell pötyögni.
2017. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Én csak bankkártyával használom, kp-t gyakran nem ad vissza (jógyerekek megbuherálják). Amúgy érintőképernyős, szép nagy képek vannak rajta, csak rá kell koppintani a megfelelőre :-) Diákjegy nincs, csak diákbérlet.
2017. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy nincs diákjegy, ez baromság.


A BKK automatákból tudsz venni BKK járatk Budapesten kívüli szakaszára kedvezményes környéki vonaljegyet illetve HÉV menetjegyet. Ezeknél az 50 százakékks kedvezmény a diákok kedvezménye, ezt válaszd.


Hasonlóan az 50 százalékos gombot kell nyomni a MÁV-Start és a Volánbusz automatáin is. Ezeknél városon belül is válthatsz diákjegyet.


A jegyek persze mindig csak az adott szolgáltató járatán érvényesek.


A BKK Budapesten belüli hálózata helyi járatnak minősül, azokra sehol Magyarországon nincs diákkedvezmény az egyszeri utazásokra.

2017. nov. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem vennék... kétszer próbálkoztam, a pénzemet elnyelte, jegyet nem adott.

Inkább sorban állok pár percet egy jegypénztárnál.

2017. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!