Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Először utazom külföldre/Szlov...

Először utazom külföldre/Szlovákiába/Kassára. Lenne pár kérdésem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Bocsi ha olyanokat kérdezek ami valakinek tök egyértelmű, remélem nem szóltok le érte.

Az Európai egészségbiztosítási kártyáról tudom, hogy jó ha van szóval azt elintézem.


1. Van-e vám/adókorlát ha hozunk, viszünk valamit? Alkoholra/dohányra akár? Vagy értéktől függ?(valahol azt olvastam igen, valahol azt hogy nem)


2. Taxiba érdemes-e ülni külföldiként, vagy lehúzzák ott is őket mint hazánkban?


3. Dohányzásra van-e valami olyan szabály amit tudni kell? Szeretnénk több történelmi helyet is megnézni, esetleg az óvárosban tiltva lenne vagy tudom is én?


4. Van-e valami olyan dolog ami ott olcsó(bb) és megéri visszahozni? Vonattal megyünk szóval benzin kilőve :D


5. Booking.com-on is először foglaltam. A szállásadónak kell dobjak egy üzit hogy élek, nem robot vagyok és hogy megyünk, vagy elég aznap mikor ott vagyunk hívnom?


6. Van-e valami egyéb dolog amit tudnom kell az ide utazással kapcsolatban? Ha esetleg voltatok már ott leírnátok milyen volt/mit néztetek meg?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 13. 11:46
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
85%

1)hallottál már olyanról higy europai unio?

2)simlis taxisok mindenhol vannak

4)ez az okosba hozok kintről valamit ami ott olcsó kb az ilyen posztkommunista "biznisz" nyaralást juttatja az eszembe,ami egyebkent evtizedek óta lejárt lemez

5)ha a booking-on foglaltal szallast a szallasadó pontosan tudja es latja hogy mettől meddig leszel ott......meg azert is kar felhivni hogy mikor erkezel tekintve hogy meg van adva a ki es bejelentkezes tól-ig időpontja!Max akkor hivd ha valami halaszthatatlan vagy előre nem latott dolog miatt nem tudsz ott lenni időre

2018. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

1. EU, így vonaton nem szoktak szórakozni az emberrel - közúton viszont ciki ha többet viszel mint szabadna és épp téged akarnak ellenőrizni :D

2. uber nekünk mindig szimpatikusabb, ha van. Ha nincs, akkor tömegközlekedünk

3. jelezve van hol szabad és hol tiltott

4. mi ilyenkor helyi italt szoktunk hozni (pl. Rakija, Limoncello, ilyesmi)

5. igen, illik bemutatkozni, hogy ki vagy, kb mikorra érkezel. Nem muszáj, de mi mindig írunk pár szót magunkról.

6. nyugi, élvezd ki a kirándulást

2018. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

1. Az EU lényege a vámrendelkezések megszüntetése. A csempészet miatt azért vannak korlátozások: egy személy 4 csík cigarettát vagy 1 kg. vágott dohány vihet át, alkoholból 10 liter szeszesital, 110 liter sör, 90 liter bor, stb.

2. Ha sietsz, érdemes. Az órája legyen bekapcsolva.

3. Ki van táblázva.

4. Nincs.

5. Nem kell üzenni.

6. www.Google.com: Kassa látnivalók

7. Kellemes utazást, kikapcsolódást.

2018. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor utaztok? Milyen korosztály?

Amit érdemes megkóstolni: bryndzové halusky (juhtúrós galuska) ill. bármi más, ami "bryndzové", esetleg egy jó kis vadgulyás knédlivel. Alkoholok közül a Tatratea (főleg az 52-es) és az Aranyfácán sör (Zlaty Bazant) (a 73-as retro a legjobb). Üdítők közül kóstold meg a Kofolát (mint a Cola, csak jobb, persze ez relatív, a középmagyarok általában nem szeretik). Édességek közül: horalky, kávenky, mila, lina, fidorka.

Nyáron 3 eurót fizettünk utanként, bárhol Kassán belül. A cég nevére nem emlékszem,de nem lehet nehéz kideríteni.

2018. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így utólag is köszönöm szépen a tippeket, lazább volt mint gondoltam. Odafele is csak a vonatjegyet kérték el, vissza még azt sem. :D Egyébként szép város csak sajnos nem valami jó időt fogtunk ki, hatalmas szél volt amiben a kinti sétálgatásunkat kicsit korlátozta.


Taxitársaságot inkább nem használtunk mert volt olyan amire azt írták hogy turistaként 40 eurót számláztak ki városi útra, nem akartam bekockáztatni egy ilyet(amúgy se olyan perfekt az angolom hogy aztán rendőrségi ügyet/feljelentést csináljak belőle ha ez lenne). Persze lehet én vagyok túl óvatos.


Dohányozni még a kocsmákban/klubokban is lehet, mondjuk még cigisként is zavaró volt ez, mikor akkora állott füst szag volt hogy fúúúj.


A vodkák/sörök jóval olcsóbbak mint itt, a kenyér/zsemle/kifli drágább, ezek voltak amik szembetűnőek, a többi kb egy ár.


Csak azért írogattam le hátha érdekelne még valakit.

2018. márc. 29. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!