Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Naptej vagy olivaolaj? (Trópus...

Naptej vagy olivaolaj? (Trópusi ország)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Két hét múlva egy trópusi tengerparti városba utazom. Már kicsit világosbarna a bőröm, tehát nem a tradicionális fehér.

Hármas csoportos a bőrtipusom.Az lenne a kérdésem hogy


vegyek-e ott, egy nagyon erős naptejet, vagy kenjem be magam szépen olivaolajjal? Szeretnék minél jobban barnulni


Repülőn a hátizsákban, amit viszek magammal vihetek naptejet?


2018. okt. 31. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Naptej! Fontos az UVA, UVB védelem. Erre nem jó az olivaolaj.

Gépre max. 100 ml-es kiszerelésben vihető fel folyadék, gél, krém, max. 10 db x 100 ml.

2018. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Trópuson lakom, hetente napozok a tengerparton, a téli időszakban mindig 30, a nyàriban a kezdetekkor 50 majd fokozatosan 30 felé haladó faktoros naptejet hasznàlok.

Ne tedd ki a bőröd ekkora veszélynek.

Olivaolaj nem véd, sőt, hólyagosra fogja égetni a bőröd. Az első nap utàn ülhetsz benn a szobàban....

Ha màr mindenàron olajjal akarsz napozni, akkor csak délutàn 3 utàn és faktorossal.

Az 50-essel is lehet szépen tartósan barnulni, sőt...

2018. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom!

Utolso! elarulod, milyen orszsgban /varosban laksz?

Csak kivancsisagbol.


amugy talaltam Australian Gold barnuló kréket. allitolag 30-as faktor. Ez megfelelo?

2018. nov. 2. 17:49
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem Reunionon laksz.

En Braziliaba fogok menni. Csak azert neztem az olivaolajat, mert itthon, augusztusban barnultam vele ugy, hogy nem êgtem le. Igaz nem voltam akkor se hofeher.

Ugy kepzeljetke el, mind a gorogoket. Tehat barnabb a boruk.

2018. nov. 2. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Igen, Réunionon lakom, és nàlunk gyengébb a sugàrzàs, mint Brazíliàban.

A helyedben kezdeném az 50-essel, aztàn mikor màr megszokta a bőröd a napot, akkor lassan fokozatosan àttérnék a 30-asra, akàr a Hawaiian Tropic olajra is.

Az a gond, hogy ha gyorsan barnulsz, az nem lesz tartós (tapasztalat). Érdemesebb lassan, fokozatosan barnulni, úgy nagyon szép színt össze lehet szedni, mintha hirtelen lekapatod magad, aztàn hazaérés utàn egy-màsfél héttel màr szinte semmi nem làtszik.

2018. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni, augusztusi napsütést meg ne hasonlítsd a trópusihoz, ég és föld a különbség.
2018. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!