Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi kell gyermeknek külföldi...

Mi kell gyermeknek külföldi úthoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arrol lenne szó kicsi 2 evesemmel mennék ki hollandba utaznánk.Nos nagyon nem tudom hogy milyen papírok kellenek hozzá neki. Hova menjek intézkedni. Ugy alakul kint is maradunk. Köszönöm a segítséget
2019. jan. 13. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Útlevél kell neki. Mivel nem írtad. Ha apa nélkül mennétek, és maradnátok, akkor kell az édesapa beleegyező nyilatkozata, hogy engedélyezi, hogy másik országban éljen a kicsi. Ha nem engedi, nem költözhet ki a gyermek. De erről pontosabb infót a gyámügyi hivatal is ad. Én anno őket kérdeztem meg. Bár nekem még kellett pár dolog, mert a fiam már iskolás volt.
2019. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia. A nevemen van a baba. Igazabol nem ismerte el anno. Most meg már nem engedem. Útlevél? Személyesen igazolvàny?
2019. jan. 13. 20:21
 3/14 A kérdező kommentje:
Személyi igazolvány elnézést
2019. jan. 13. 20:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Személyi is elég.
2019. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
De ki van megnevezve apának? Az, hogy a neveden van, nem jelent semmit, hiszen ma már a házasok, boldog szülők is dönthetnek úgy, hogy a születendő gyermek az anyja vezetéknevét kapja. Ha megvan nevezve az apuka ( még akkor is ha nem is akarta) akkor is kell az apai beleegyező nyilatkozat. Tőlem is kérték anno.
2019. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
ha gyerektartást fizet, akkor joga van megtagadni, hogy külföldre vidd. ha láthatást is kap, akkor ide-oda kell utazgatnia, mert az apának joga van látni a gyerekét.
2019. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Őszinte leszek amikor a kornaazba voltam vele nem is említették ilyet. Szóval nem tudom. Lehetseges hogy beírtàk. Igen nem akart azt mondta hogy nem az övé stb. Hosszú ez. De ha kiviszem akkor elviheti onnan is?
2019. jan. 14. 05:50
 8/14 anonim ***** válasza:
"Lehetséges hogy beírtak ".... Nem, ilyen nem lehetséges, hogy hoppá hasra ütnek és beírjak. Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor az apa neve rovat üres a születési anyakönyvi kivonaton. Ha így van, akkor simán viheted, elég a szemelyi, vagy az útlevél. Ha maradni akartok, a regisztrációhoz szükséges mindkettőtöknek angol nyelvű szuletesi anyakönyvi kivonat -a gyerekedé eleve az mar- apostillal ellátva, illetve neked egy családi állapot igazolás, hiteles fordítással és apostillal. Ekkora gyerekkel remélem biztos munkahely és lakás van már elintézve, mert nagyot lehet szívni. Munaksszallora nem fogadnak be gyereket. Ne felejtsd el azt sem, hogy itt kötelezo az egészségbiztosítás, amit 99%ban magadnak kell fizetni, nem a munkáltató vonja le, az összegé pedig minimum 100euro havonta. Eigen riziko, ha a háziorvoson kívül szakorvosi ellatast is igénybe kell venni. Bölcsőde nincs, 2neves kortól heti 2 max 3 napra parnorara van peuterspeelzaal, nem ingyenes, vagy gastouder munkanapokra, szinten nem ingyenes.
2019. jan. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Az apa neve rovat nem üres. Ha nem is nevezi meg az apukát, van egy határidő amikor kötelező megnevezni amit beírnak. Vagy az igaz apa nevét, vagy egy kitalált nevet. Barátnőm is így járt.
2019. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Addig viszont üres, utolsó. A gyerek 3 éves koráig van az anyának ideje rá, hogy a gyerek családi jogállását rendezze
2019. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!