Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ferihegyről Torontóba a...

Ferihegyről Torontóba a létező legeslegrövidebb idő alatt repülővel hány óra eljutni?

Figyelt kérdés

Átszállás nélkül, a leggyorsabb géppel.

Fontos lenne nagyon!!

thx


2010. júl. 12. 17:11
 1/8 A kérdező kommentje:
4 óra alatt lehetetlen??
2010. júl. 12. 17:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Budapest és Toronto között a távolság kb. 7150 km. 4 óra alatt megtéve az átlagsebesség 1787,5 km/h. Ekkora sebességre csak két utasszállító gép volt képes: a Concorde és a Tu-144. Már mindkettőt kivonták a forgalomból, és egyik sem repült soha menetrend szerint ezen a járaton.

Ma átszállás nélkül nem lehetséges megtenni ezt az utat, a leggyorsabb lehetőség amit találtam egy átszállással 12 óra 45 perc.

Katonai géppel elvileg lehetséges megtenni amit akarsz, de olyanra téged nem engednek fel.

2010. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi tavaly repültünk Torontoba, Prágai átszállással. Az átszállási idő 1 óra volt.


10,5-11 óra volt az út összesen Budapest és Toronto között. Jól mondta előttem szóló: nincs Budapestről közvetlen járat.


Mi a Cseh Légitársasággal repültünk (CSA) de ha jól hallottam akkor megszűntették egy időre a torontoi járatot... azért nézd meg hátha újra elindították. Érdemes lenne utánanézni, mi nagyon elégedettek voltunk velük és ők voltak tavaly a legolcsóbbak.

2010. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azt is vedd számításba, hogy az időeltolódás miatt nyersz 6órát!
2010. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha elvileg kérdezed, az SR-71-es csúcssebessége mintegy négyezer kilométer per óra volt, leszállás-felszállás együtt kb. 2-2.5 óra... az Ördög Alternatívája című Forsyth regényben szállítottak civilt Feketerigóban :)
2010. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket,

az nem is gond, hogy nem megy Bp-ről Torontóba közvetlenül gép, mert egy filmhez kell az információ, aminek én írom a forgatókönyvét és a filmben el lehet térni a menetrendtől.

Az időeltolódást is beleszámoltam, és nekem egy ismerősöm azt mondta hogy 6 óra az út. Tehát ha M.o-ról elindulok itteni idő szerint mondjuk este 8-kor, akkor este 8 lesz Kanadában amikor odaérek. :D

Csak annyi a gond, hogy a főszereplőknek 6 (vagy több) óra helyett 4, maximum 5 óra alatt kéne megtenni a távot...

2010. júl. 13. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Huh én azt a 6 órás utat keveslem...


Szerintem egyik gép sem egyenes légvonalban repül oda. Legalábbis a miénk egy nagy kitérővel majdnem érintette Grönland partjait is. Gondolom azért hogy minél tovább legyen szárazföld a közelben ha ne adj' Isten valami baj lenne. Visszafelé ugyanez volt. Láttuk a fedélzeti kijelzőn.

2010. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Átszállás nélkül NON-STOP közvetlen járattal Air Canadával Budapest-Toronto 9 óra és Toronto-Budapest 8 óra.
2016. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!