Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 17 évesen lehet Amerikában...

17 évesen lehet Amerikában vezetni magyar jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kocsit bérelni csak 21 éves kortól lehet, de az érdekel, hogy ha egy kinti rokon kölcsönadja a kocsiját, akkor vezethetem legálisan? (New Jersey, illetve New York államokban)
2020. jan. 25. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Arról nem is beszélve, hogy nemzetközi jogosítvány kell, a magyar jogsi nem jó.
2020. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor kell nemzetközi, ha 1 évnél tovább vagy az államokban
2020. jan. 25. 20:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt tudod, akkor a többinek is utána tudsz názni. A "rokon" meg csak tudja,nem?
2020. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
17 évesen Ausztriában se lehet vezetni, nem még Amerikaban
2020. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Mind az allamtol fugg. Vannak allamok ahol eleg a magyar jogositvany, van olyan ahol szukseges nemzetkozi jogsi.

Legjobb megkeresni New York es New Jersey Department of Motor Vehicle oldalat. Ott meglesz az informacio.

New Yorkban 16 evesen meg lehet szerezni ugynevezett Learners Permitet. Az illeto vezethet egy felnott vezeto tarsasagaban. 17 evesen mar szoktak vezetni rendes jogositvannyal.

2020. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
88%
Magyar jogsival a 18. születésnapodig csak Magyarországon vezethetsz, függetlenül attól, hogy a másik országban mi a jogosítványszerzés korhatára.
2020. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
New York-ban nem lehet mindenutt learner's permittel vezetni. [link]
2020. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vezethetsz kint 17 evesen ha nincs kinti jogsid. 18 eves korod utan mar igen ha kivaltod a nemzetkozi jogsit.


En a rokonod helyeben nem adnam oda az automat hogy 17 evesen friss jogsival vezesd.

Tudod milyen forgalom van kint?

En kint elek, igaz masik allamban. Akarmerre mesz mindenhol hosszu sorok a lampaknal, az autopalya tele autoval es itt meg elvileg kisebb a forgalom mint Newyorkban.

2020. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A magyar jogosítvánnyal csak 18. életév betöltése után lehet külföldön vezetni, teljesen mindegy hogy Ausztria vagy USA.

Én kiváltottam amikor mentünk mert sokat vezettem a keleti parton (szintén rokon autóját).

A közlekedés viszont sokkal jobb mint itthon, előzékenyebbek, nem idegeskednek, lazább az egész.

Az első pár nap mindig furcsa amikor küzdeni akarok sávváltásnál, de nem kell mert beengednek.

2020. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenutt, igy az USA-ban plane vezethetsz gepjarmuvet meg abban az esetben is ha nincs jogositvanyod. A problema akkor van ha a rendor megallit. Erre keves eselyed van ha betartod a kozlekedesi szabalyokat es nem vagy fekete.

En a nyolcvanas evek ota hozzavetoleg 600-700 ezer merfoldet vezettem a szemelyautoinkat, egyszer allitott meg egy rendor mert siettunk dolgozni es tul kellett lepni a sebesseghatart. Egyebkent mivel kulfoldi vagy, hebegve habogva elnyogod angolul hogy "no speaking English, sorry" es "hagyni driver license szallodaba" valoszinu el is enged...csak megfeleloen bamba pofat kell vagni es kinosan mosolyogni, tisztelettel beszelni a fakabattal...

2020. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!