Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan juthatnék ki az USA-ba?

Hogyan juthatnék ki az USA-ba?

Figyelt kérdés

Most fogom befejezni az alapképzést az egyetemen (közgazdász).

Egészen kiskorom óta úgy képzeltem el az életem,hogy az USA-ban élek,dolgozom,alapítok családot.

Hogyan történhetne ez meg? Hogyan kezdjek hozzá?

Mennék mesterre is az egyetemen,pl ezt hogy végezhetném el kint? Vagy hogyan kezdjek hozzá a kinti élet megalapításához?

Valaki tudna segíteni?

21N



2020. máj. 29. 16:57
 1/6 A kérdező kommentje:
*Angolul és spanyolul beszélek felsőfokon, ott ez a 2 nyelv a leggyakrabban beszélt,tehát az már gondot nem okozna.
2020. máj. 29. 16:58
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Azt hittem egyetemen megtanul keresni az ember, pláne ha beszélsz angolul. Tényleg nem tudsz utánanézni a letelepedés módjának?
2020. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De igen,tisztában vagyok vele.

Azonban meghallgatnék pár tapasztalatot.

2020. máj. 29. 17:03
 4/6 anonim ***** válasza:

A YouTube televan "tapasztalatokkal" amit meghallgathatsz.

Főleg akkor, ha jól beszélsz angolul vagy spanyolul.

2020. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Zoldkartya lotto (diversity visa) amig meg nem szuntetik.

Hazassag egy amerikai allampolgarral vagy legalis rezidenssel. Be kell tudni bizonyitani hogy nem kamu hazassag.

Munka ajanlat egy amerikai cegtol, ahol segitenek vizumot szerezni. Ez nem jogosit allando tartozkodasra es mostanaban nagyon korlatozzak. Ha megszunik munkaviszony el kell menni.

Ha felveszik amerikai egyetemre es ki tudod fizetnni a tandijat kaphatsz tanuloi vizumot de egyetem befejezese utan el kell hagyni az orszagot. Eddig volt olyan kiskapu hogy maradhattal meg 2 evig szakmai tapasztalat megszerzese miatt, de ezt a kaput mar bezartak.

2020. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan példákat látok magam körül, hogy valaki elkezd dolgozni itthon egy amerikai multinál, kiemelkedően jól teljesít a többi dolgozóhoz képest, ezt mutatja is a menedzsment felé és amikor már nagyon bíznak benne, expatként kiküldik pár évre. Aztán időközben lehet zöldkártyára is pályázni, talán az a legjobb kombináció, ha itthonról munkahelyi támogatásod van, onnan meg a zöldkártya és így nem a munkádtól függ, hogy maradhatsz-e.
2020. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!