Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megvámoltatnak-e Kansas...

Megvámoltatnak-e Kansas Cityből Budapestre menet?

Figyelt kérdés
Megvámoltatnak-e(ha igen kb mennyit, hogyan működik ez), ha Kansas Cityből 6 hét után rokonlátogatásból megyek 1,5 hét múlva haza,vettem ruhákat tesóknak, meg magamnak összvisz kb 150 dollár értékben?! Hogyan működik hazafelé a bőröndellenőrzés, van-e vámoltatás? Akinek vannak tapasztalatai segítsenek PLS!
2010. aug. 8. 02:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem vám mennyiség.


Magyarországra amit szorosan néznek a dohány, alkohol, kávé termékek. (vagy is jöveéki termékek) Ebböl meg van mekkora mennyiség bevihetö.

Aztán union kívülröl az elektromos termékek, akár egy mp3 lejátszó. ha kint vetted. ilyeneket csomagolj ki dobd el a blokkot meg mindent (vagy rejtsd el).

Ruha nemü viszont tuti 150 dollár erejéig vám mentes.


ètelt tilos behozni arra figyelj, pl növényi vagy állati eredetüt. de csoki cukorka ha bolti akkor nem szolnak érte.


Mikor felvettetd a ferihegyen a csomagodat és készülsz kifele akkor lehet választani hogy zöld zónán mézs át vagy is nincs vámolni valód vagy piros zónán vagy is van vámolni valód. pl kimentél amrikába egy speckó gépet venni a munkádhoz, kell a papír is róla le kell vámoltatnod. ilyenkor bemész a piros zónába megmutatod mit vámoltatsz, kifizeted a vámot és mehetsz.


De ha nincs semmi ilyesmi amit elötte írtam akkor mész a zöldzónába és mikor megkérdezik van-e vámolni valód (mert véletlenszerüen kiszedhetnek a sorból ezzel a kérdéssel) akkor mondod hogy nem. még ekkor is félre hívhatnak és bele nézhetnek a táskáidba. ha nem találnak semmit akkor mehetsz tovább, ha találnak valamit pl több cigi van nálad vagy egy vadi új bontatlan csomagu laptop akkor vámot kell fizetned + birságot. mert hazudtál és eltitkoltad hogy van vámolni valód.


Engem már többször megállítottak, de csak egyszer pakoltattak ki ferihegyen, és pont amerikából mentem haza. de nem volt nálam semmi vámolni való. ruhák nekem is voltak ajándékba meg más szuvenír de az nem volt érdekes.


de van egy müsor amit nézek, és ott föleg cigi miatt csúnya birságot fizetnek akinek 200 szállnál több van nála.(egy csík)

2010. aug. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod:D Cigivel nem lesz gondom, nem cigizem:D Konkrétan Amerika nem foglalkozik azzal, hogy mit viszek ki tőlük?, szóval ők ilyen szinten nem foglalkoznak velem?(csak örülnek, hogy itt költöttem a pénzem?:D)
2010. aug. 9. 03:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosan. Vagy is ök is néznek de ök az illegális dolgokat. Pl van-e nálad krokodil bör, fegyver, kábitoszer stb... De vámterméket nem ök vámoltatják. Ezért is külömbözö minden országra. Hiába vagyunk euba, itt is ugyan az a törvény csak pl mp3 stb pár darab nem bejelentés köteles. De eun kívül végül is minden amit külföldön veszel specko elektronikus cuucok, ruhanem is az lenne de annak van egy összeg határa mint a csokinak és az biztos magasabb mint 150 dollár.


Az elsö voltam.

2010. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!