Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valakinek van esetleg tapaszta...

Valakinek van esetleg tapasztalata a Camp Americánál való nyári táboroztatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találtam róla véleményeket, viszont más programról már olvastam negatív véleményeket, így ha esetleg van valakinek tapasztalata a Camp America-nál azt szívesen meghallgatom.

És esetleg azt is, hogy mennyire jó nyelvtudás kell?



#Amerika #utazás #külföldi munka #Táboroztatást #vélemény-tapasztalat
2021. jan. 22. 11:53
 1/4 xXNeonSmashXx válasza:
67%

Én is idén jelentkeztem először, nekem nagyon megtetszett, szerintem jó lehetőség.

Persze sok mindentől függ, hogy megéri-e, nem mindegy, counselornak vesznek fel aki gyerekekkel játszik, vagy kisegítőnek aki mosogat egész nap.

Nekem azt tetszik még, hogy kb 150-ezerből megvan 3 hónap Amerika, és mindent helyetted szerveznek meg(szállás, kaja, repülő stb.)

A kérdés, hogy a covid hogyan befolyálja ezt a nyarat, mert elvileg tavaly is elmaradt sok táborban.

2021. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 neincat ***** válasza:
100%

Szia! Én is idén jelentkeztem először, van egy részletes tájékoztató, ami semmilyen kötelezettséggel nem jár, ott nagyon részletesen elmondanak mindent. Pl. Kisegítőként hetente egy szabadnap van, munkanapokon meg többnyire 12 órát dolgozol. Ez eléggé eltántorító lehet, viszont ha van egy célod, amiért csinálod szerintem simán elfogadható, arról ne is beszéljünk, hogy a Balatonnal barátnőm is hasonló óraszámban dolgozott egy nap (10-14 óra körül). Ha ehhez még hozzáveszed, hogy a végén alsóhangon 1300 dollárt kapsz, illetve lehetőséget, hogy gyakorlatilag bárhova elutazz Amerikán belül, szerintem baromira megéri.

Az összes költségre én kevesebb mint 200E forintot számoltam, (repjegy hozzájárulás, vízum, vízumfotó stb.), viszont gondolj bele, hogy a végén kétszer ennyit kapsz vissza és ha mondjuk a felét szánod uazásra, a másik felét hazahozod, akkor végülis ingyen kint voltál Amerikában 3 hónapot. A legszimpatikusabb nekem az, hogy akikkel beszélsz a szervezettől mindannyian voltak kint, több nyarat is. Engem például azért hívtak fel egy héttel ezelőtt, hogy átállítanák az utolsó dátumot (hogy meddig tudok dolgozni), hogy több időm legyen utazni. :)

A nyelvtudásnál ha kisegítő személyzetnek jelentkezel elég egy társalgási szintú angol, viszont van egy szintfelmérő is, ahol megnézik, hogy megfelelően beszéled-e a nyelvet. Mutatkozz be, mit tanulsz, mi szeretnél lenni, Amerikában hova szeretnél elutazni, ilyen egyszerűbb kérdések voltak nálam (pedig elég jól beszélek angolul, a barátaim 70%-a külföldi).

Én nagyon ajánlom, hogy jelentkezz, minél hamarabb, ha szeretnél menni, mert sokan akik tavaly akartak menni erre az évre halasztották, így gyorsabban telnek be a helyek, illetve a repülőjegy hozzájárulás is drágulni fog (370eurónál kezdődik, utána 420 és azt hiszem a maximum az 470).

Remélem kicsit sikerült meghozni a kedved, a covidot meg majd meglátjuk hogy lesz, remélem nem rontja el ezt az egészet :(

2021. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak a camp Leader-szel van, de a kettő hasonló lehet, hasonló táborokkal dolgoznak. Utolsóval annyiban nem értek egyet, hogy kb ingyen vagy kint Amerikában. Ez nem így van, csak a fizetésed nagy részét elrakja magának a cég. 1300 dollgár 2 hónap heti 70 óra munkáért? Hát nevetséges. Nálunk a konyhafőnök ezt 1 hét alatt megkereste, sé tegyük hozzá nem dolgozott többet mint mi. Egy baromi nagy lehúzás az egész, és hiába van több diplomád, én pl a második mesterszakom alatt mentem oda, kb megalázások sora ért végig, szimplán mert kiderült, hogy nem olyan jó az állóképességem. Én bízom benne, hogy idén ki tudok majd menni, de csak az élmény és a 3x-os fizetés miatt. Illetve az utazás része mindent pótol, meg tényleg nagy élmény, de elsőévesként szimplán nevetségesnek tartom azt a fizetést, amit egy hónap alatt megkeresel kb bármelyik multinál is 40 órában.
2021. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 neincat ***** válasza:

2-es vagyok

Persze, a 3-as szempontjából is teljesen jogos. Nem tagadom, hogy a Balatonnál egy jobb helyen ennyi idő alatt bőven többet megkeresel, barátnőm 600K-val jött haza.

Tisztában is vagyok vele, hogy "rabszolgamunka", viszont nekem az élmény sokkal fontosabb mint a fizetés. Ezt szerintem személye válogatja, hogy ki érzi úgy, hogy megéri és ki nem, de teljesen igazat adok neked :)

2021. jan. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!