Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába hogyan lehet beköltö...

Amerikába hogyan lehet beköltözni? Úgy értem, hogy ha ott szeretnék majd dolgozni, akkor nyilván ott kell laknom. De vehetek ott lakást, még mielőtt meglenne a munkaviszony, vagy előbb el kell kezdenem dolgozni?

Figyelt kérdés
És egyáltalán felvesznek ott egy céghez, ha még nincs állandó lakhelyem az országba? Ez nem teljesen világos nekem, hogy a sorrend akkor hogy is van...
2010. aug. 17. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ingatlant barki vehet, de nem ez fog donto szerepet jatszani abban, hogy alkalmaznak-e. Ugyanis nem fogsz tudni oda bejelentkezni, mint helyi lakos, mert ahhoz zoldkartya kell vagy min. munkavallaloi vizum. Mi a szakmad? Szerintem nem jo uton indultal el, mert nem a lenyeget fogtad meg a dolognak. Amirol irsz, szintre reszletkerdes, mert nem ez hatarozza meg, hogy adnak-e munkavallaloit, hanem, hogy milyen szakmaban dolgozol, milyen vegzettseged van.
2010. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem aktuális a dolog, tanulok, majd később tervezek kimenni, de akkor ha jól értem, nekik mindegy hogy én ott lakok-e vagy sem ugye, és ha felvesznek, utána már adnak munkavállalóit, és akkor tudok ott lakást venni/bérelni?
2010. aug. 17. 17:01
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze az egyértelmű volt hogy végzettség stb. alapján döntenek, de akkor nem kizáró ok hogyha nincs amerikai lakcímem?
2010. aug. 17. 17:02
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem az a kizaro ok, hogy nincs lakcimed, hanem onmagaban az, hogy nincs munkavallaloid, mert azt nagyon nehez megkapni, ha nem olyan a vegzettseged, ami hianyszakma, ami manapsag mar csak a nover, orvos kb. Miert kinlodnanak munkavallaloival, mikor most az amerikai allampolgaroknak sincs munka? Sogorom, aki szuletett amerikai keresett mernok volt, a legjobb egyetemen vegzett, megis elbocsatottak, mint nagyon sokakat. Rengeteg ember a hazat is elvesztette emiatt. Szerintem nem vagy tisztaban az amerikai realitassal. Itt is vannak szegeny emberek, nem is keves, es a munkanelkulisegi rata ujabb csucsot dontott mult honapban. Rengeteg ember gettokban el vagy alap dolgokat nem tud fizetni. Szoval a munkavallaloit nem osztogatjak. Az tok mindegy, hogy vettel-e ingatlant vagy sem. Nem tudsz legalisan benne elni, ha nincs vizumod, zoldkartyad. Nyilvan nagyon nehez Magyarorszagrol ide munkat kapni, de meg innen is, mivel semmi papirod nincs. Nem tudnak alkalmazni, mert ha turistakent lepsz be vizum hianyaban, sehova sem tudnak felvenni. Butasag hazat venni, mikor nem ismered a kornyeket, azt sem tudod, hogy tudnal-e ott munkat kapni.
2010. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De amugy van rola fogalmad, hogy mennyibe kerul itt egy lakas, haz? Hogy fogsz erte fizetni? Kornyektol, varostol es allamtol fugg, hogy mennyi, nem tudom, hogy hova akarsz koltozni, de biztos, hogy sokba kerul. Mi havi 1400 dollarert berelunk egy hazat. Van kornyek, ahol ennyiert csak egy kis lakast tudsz berelni...
2010. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De nem hiszem el, hogy lehetetlen lenne, csak azért mert nem vagyok amerikai, tehát valahogy biztos hogy meg lehet oldani. Az hogy mi mennyibe kerül az most nem lényeges...
2010. aug. 17. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Megoldhato, de a szakmadtol fugg. Igy honnan tudjuk?

Nem irod ki, hogy mi a szakmad. Ennyibol nem lehet tanacsot adni. Amugy meg mindegy, ha azt irod, hogy a penz nem szamit. Ha valaki multimilliardos, az kaphat zoldkartyat alapbol befektetes utjan. Szoval akkor arra hajthatsz vagy tanulo vizumra, mert ha van penzed fizetni, akkor az egy jo ugrodeszka.

2010. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom, én még egyetem előtt vagyok, Elte IK szoftverfejlesztő informatikus szakirány ami tervben van, tehát ebben kell gondolkozni. És persze lehet nem vagyok tisztában az amerikai realitással, de pont ezért kérdezek. A tanulóvízumnak utánanéztem, de az csak arra az időre vonatkozna amíg kint tanulok, tehát utána ugyanott tartanék, nem? munkavállalás szempontjából származna belőle valami előnyöm, ha amerikai egyetemet végeznék?

(és bocs ha sokat, vagy hülyeséget kérdezek, de nekem ez most fontos..)

2010. aug. 17. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Az engem is érdekelne hogy mennyire lehet ezzel arra elhelyezkedni, mivel én is hasonló szakra megyek.(prog.info.)
2010. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, szarmazna nem keves elonyod ha amerikai egyetemre jarnal. Az valoban igaz, hogy a tanulo vizum utan vissza kell menni Mo-ra, viszont addig sokan meghazasodnak, letelepednek itt vagy munkat ajanlanak a gyakorlati helyukon. Hat igen, szerintem a kanyarban sincs az USA ahhoz kepest, amit elkepzelsz. Ugyanugy emberek elnek itt nem keves problemaval. Nagyon nagyon nehez munkat kapni jelenleg, az orszagban meg dul a recesszio, emberek vesztik el a hazaikat. A dolgozoknak sokkal kevesebb a szabadnapjuk, mint Europaban es tobbet kell dolgozni, jobban a kormukre neznek, barkit siman be lehet panaszolni, ha nem vagy vele elegedett. Ennyit tudok errol mondani. Meg kell tapasztalni, mert sokan sajnos a rozsaszin kodtol nem latnak, utana meg szaladnak vissza, hogy ez milyen sz.r hely. Nem sz.r, csak nem kell tul sokat kepzelni rola, mert abbol van a csalodas.
2010. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!