Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USÁ-ba, valamelyik déli...

Az USÁ-ba, valamelyik déli államba könnyebb kivándorolni Magyarországról, mint valami felkapott helyre (pl. New York, Kalifornia)?

Figyelt kérdés

Tehát pl. Dél-Karolinába vagy Georgiába kimenni egyszerűbb?


Gondolom ott olcsóbbak az árak, és nem olyan szigorúak a feltételek, hogy alkalmazzon egy cég mondjuk mezőgazdasági munkára egy ültetvényen.



2021. márc. 5. 11:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
Hány kérdést írsz még ki? Nem érted, hogy tele van (egyébként baromi nagy munkabírású) olcsó mexikói munkással az ország?
2021. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom feltűnt-e neked, de abeutazási szabályok egységesek.

Ráadásul hiába tartozol a legostobább magyarok közé, még egy déli államba is képtelen leszel eljutni.

És ez így helyes.

2021. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Rosszul gondolod. Ha olcsobbak az arak, alacsonyabbak a fizetesek. Es ugyanolyan nehez bejutni mint barmelyik mas allamba.Vizumot nem Georgiaba szoktak adni hanem USAba.
2021. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Alaszkába 6-7 éve még ki letett jutni. Már oda SEM lehet. Több diploma, cobtract egy ottani céggel az alap, de sokszor így sem kapsz vízumot.
2021. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi 3-as, a kérdező csak fürkész. Elméletben utazik. :)
2021. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A legális bevándorlókra vonatkozó szabályozások egységesen vannak kezelve. Illegálisként meg nem ajánlom hogy kimenj. pl California elméletileg igyekszik segiteni az illegálisok ottmaradását, de ők is csak a latinókat, fehér Európaiakat biztos nem.
2021. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, neked teljesen mindegy!

Mindegyikbe egyformán LEHETETLEN!


:))

2021. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

#5: ooops, teljesen igazad van... :D


Ő az, aki hetente kiír hasonló kérdéseket?

2021. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
44%

Én Alaszkába mentem ki.Szimpatikus volt az az állam évekig néztem róla műsorokat a dicoveryn,spektrumon.

Semmi konkrét terv nem volt, csak pénz volt hozzá.

10 éve mentem ki.

Azt gondoltam ha az emberek megtudnak úgy élni a vadonban mint a műsorokban, amit forgattak róluk nekem is menni fog.Turistavízummal mentem ki.Már az odaút Anchorage-be is olyan volt, hogy a szám tátva maradt.Néztem mindenfelé,nem tudtam betelni a látott dolgokkal.Úgy aludtam minden este mint egy gyerek, aki a csodák világában van.

előtte volt egy kis kutakodás, amerikában élő magyarok oldalait nézegettem a közösségi oldalakon, beszélgettem velük.Találtam pár magyart, aki Alaszkában települt le.Velük hónapokig beszélgettem minden lényeges infót elmondtak.Mikor ott voltam még hasznos gyakorlati tanácsokkal is elláttak.Segítettek pénzt váltani, nekem kicsit bajosabb lett volna.

Szóval miután anchorage-ben kipihentem magam, feltöltődtem az alaszkai élet kezdő energiáival,irány Fairbanks, a vadon kapuja, ahogy errefelé sok ember hívja.Itt a végeláthatatlan vadon fogadja az embert,miután elhagyja ezt a hatalmas várost.Sokan akik átakarják érezni a vadon hangulatát csak a várostól pár kilométerre vesznek házat, majd dolgozni, kaját venni bejárnak faibanks-be.Itt is eltöltöttem pár napot, de már intenzív keresgélés volt merre tovább.Volt pár magyar segítségem itt is, egyikük egy jó fej tanár volt, itt kapott állást, ide jött a családjával.

Vállalkozói életemet hagytam otthon, eladtam mindent amit tudtam, számlára raktam a pénzt, és kijöttem.

Nos ennek a kedves itteni ismerősömnek köszönhetően egy szereztem egy hatalmas telket.Azt tudni kell itt hektárokban mérik néha az ingatlan területét.

Fairbankstől 80 kmre délnyugatra, ahol még itt ott a delta juction mezőgazdasági övezet farmjai is felnyúlnak, tudtam szerezni egy erdős patakokkal tüzdelt kis szántófölddel rendelkező telket.

Közelben senki, de ezt úgy képzeljétek el, nem pár km-re, hanem a legközelebbi ember vagy ház, majdnem 20 km, a tulaj elmondása szerint.

mikor megszereztem az ingatlant, az összes mezőgazdasághoz szükséges régi gépet, eszközt otthagyta nekem, azt mondta megy Fairbanks-ba öregkorára, neki már nem kell, de gondosan viseljem gondját ennek az egésznek.

Itt kezdődött 10 éves történetem az alaszkai vadonban.nyár vége felé járt, mire itt belaktam mindent, sajnos a mezőgazdasági szezonról már lekéstem, mert nem volt növényem.ez azt jelentette, hogy a téli tartalékot fairbanksben kellett beszereznem.Konzerv,elején hús, zöldségek, gyümölcsök.Tudni kell, hogy ilyen messze mindentől, ezek télen, aranyárban vannak.Első őszt és a telet, a környezet és a táj megismerésével, vadászattal, favágással töltöttem, néha az a pár magyar ismerős és a régi tulaj is rám nézett, nehogy elvesszek itt a sűrű vadonban.

Következő tavasszal már műveltem a földet, volt veteményesem, amit gyors érésű növényekre kell bevetni mert rövid a nyár, de néha olyan forró mint az alföldön.

Aki még nem élt itt, a delta junction vidékén nyáron nem meglepő a +35 fok is tartósan, de ha lehűl az idő a közeli sarkkör miatt hirtelen tud nyáron is 5-10 fok lenni, hihetetlen különbség, volt hogy egyik héten félmeztelen voltam napközben is, folyt a víz rólam, pár hétre rá este meg tüzeltem, mert hideg volt.

Nos szerencsésem alakult az életem az itteni szerény magyar közegből lett egy itt élő magyar barátnőm, majd feleségem, minden papírt egy kis ügyvédi utánajárással megcsináltattunk.

Egyszer voltam azóta Magyarországon,elköszönni mindenkitől akit ismertem, amim volt még ott egy garázsban is nagyon kellett, feladtam légipostán, kis idő volt, de egyszer csak ideért.

Üdv egy kalandvágyó magyar, ne csak a negatív dolgoknak higgyél kérdező, meglehet valósítani mindent, csak akarni kell.

2021. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 D. Brasco ***** válasza:
54%
9-es ezt a tündérmesét most minden usás kerdés alá be fogod ctrl+c ctrl+v -ézni?!?
2021. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!