Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Norvégia,Svédország,Finnország...

Norvégia,Svédország,Finnország vagy Alaszka,Kanada?Melyik országba éri meg kitelepülni?

Figyelt kérdés

Nyárig adtam magamnak időt, most gőzerővel olvasgatok, infókat gyűjtök.Aki volt már turistaként vagy élt már huzamosabb ideig valamelyik országban, megkérném írja le tapasztalatát és azt is miért ajánlaná azt az országot?

Még mielőtt itt nekiállna okoskodni, tudom hogy Alaszka csak állam,az usa-n belül, de a térség akkor is az vagy Kanada ahova azon a részen költözni szeretnék.


2022. márc. 17. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik nyelvét a legjobban beszéled.
2022. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Letelepedési/befektetői vízumot vennék, letelepedési ügyvéd fog segíteni.Ezt a részét már előre megkérdeztem.Anyagi oldalát ne kérdezzétek, nem átlagos életem van.Ország élhetőség,életmínőség, egészségügy, szociális szolgáltatások pl tartós betegség esetén,milyenek?
2022. márc. 17. 21:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Svédország meg Finnország eu tag, oda persze könnyebb kitelepülni, ott max házat kellene néznem.
2022. márc. 17. 21:08
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg nem átlagos életed van, ha ideírsz ki kamu kérdéseket.
2022. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Finnország , jók a fizetések és szuper az oktatási rendszer, egészségügy, én gyermeket ott nagyon szívesen vállalnék. Az árak is kicsivel alacsonyabbak mint más skandináv országban. Az időjárás nem túl jó, de a többi felsorolt országban sem. Sok felmérés szerint a világ legboldogabb népe a finn. Mindenképp oda mennék, viszont a finn nyelv nehéz. Pozitívum, hogy mindenki folyékonyan beszél angolul és a többség svédül is
2022. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nem átlagos, gondolom tele vagy pénzzel.


Szépen sorban látogasd meg mindet. Pár hétre menj ki, aztán az alapján döntsd el. Látni fogod, melyik tetszik.

2022. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy van tele pénzzel. Ez ilyen kamu duma csak azoktól, akik ilyen kérdéseket írnak ki.
2022. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Norvégiába se kell vízum, és simán vehetsz autót-házat ott is. Én úgy tudom még csak adószámot sem kell igényelned, csak akkor többet fognak levonni, mintha rendesen beregisztrálnál.


#5 úgy tudom elég kevés finn beszél svédül, annak ellenére hogy hivatalos nyelv :D Legalábbis finn embereket kérdeztem, ők mondták, de a neten rákeresve is azt találtam hogy a népesség kb 5%-a. Vagyis nem a többség, hanem kb senki :D És az angoluk sem olyan jó azért, mint a svédeknek,norvégoknak vagy dánoknak.

2022. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
# 5-ös vagyok, én akikkel találkozok az egyetemen finnek beszélnek svédül Helsinkiben. De ez csak az én környezetem, nem használom a svédet csak a finnt és az angolt. Olyannal viszont tényleg sehol nem találkoztam aki ne beszélne angolul ( legyen az akármelyik korosztály). Lehet vidéki városokba kicsit másabb a helyzet, de itt Helsinkiben biztosra tudom mondani, hogy mindenki beszél angolul. Először olyan helyen is dolgoztam, ahol simán lehetett boldogulni angollal. Persze nem akarom csak Finnországra rábeszélni, szerintem mindegyik nordic ország nagyon jó :)
2022. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#5 biztos szuper hely az is, de engem lever a víz attól hogy ott mennyire keleti blokkot idéző paneldzsungel van mindenhol :D Míg mondjuk svédben meg norvégban sokkal több a családi ház, és így sokkal kellemesebb hangulatot sugároz. Legalábbis én így látom :D
2022. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!