Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mikortól kezdődik el az ESTA...

Mikortól kezdődik el az ESTA érvényessége?

Figyelt kérdés
Ma igényeltem meg a beutazási engedélyt az USA-ba, de december 27-30ig akarok ott lenni.Még nem kaptam eredményt, de ha megkapom, pl. 3 nap múlva, h igen, mehetek, akkor az mikortól számít? Úgy tudom, h csak 90 napig érvényes, de mikortól kezdődik az a 90 nap? Azért igényeltem ilyen korán, mert addig amig nem tuti az engedély nem merem lefoglalni az utat, de ha sokat várok a foglalással, akkor meg egyre drágább lesz.
2010. szept. 29. 11:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Megkaptam az engedélyt, és az van rá írva, h 2012ig érvényes. :)
2010. szept. 29. 11:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ESTA engedely 2 evig ervenyes, ami azt jelenti, hogy 2 evig matol kezdve (mert ma kerted meg). Tehat ha tobbszor is utazol az USA-ba 2 even belul, nem kell ujat igenyelned. A 90 nap pedig az USA-ban valo tenyleges tartozkodasra vonatkozik. Tehat mikor kijossz, akkor nem maradhatsz tovabb, mint 90 nap. Ne keverd az ESTA-val. Az ESTA-t 2 evig nem kell ujra kerni, de az nem azt jelenti, hogy 2 evig az USA-ban maradhatsz. 90 napig maradhatsz az USA-ban ESTA-n es azt a 90 napot az USA-ba belepesedtol szamoljak.
2010. szept. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. most már világos. :)
2010. szept. 30. 07:53
 4/4 Schneider Ádám válasza:
Az lenne a kérdésem, ami nagyjából idevág, hogy ha tavaly megcsináltam az igénylést(szóval még érvényes), és most újból kiutazok, ugye átjavítottam az adatokat az ESTA-ban, de ilyenkor a 14 dollárt újra be kell fizetni, mert sehol sem kérte. Előre is köszi a válasz.
2012. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!