Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban és Kanadában...

Az USA-ban és Kanadában relatíve sok magyar tartózkodik illegálisan?

Figyelt kérdés

Be mernétek vállalni, hogy kimentek valahova Észak-Amerikába, mondjuk egy ismerőshöz vagy rokonhoz látogatóba, vagy szimplán csak turistáskodni, és "véletlenül" ott maradtok?

Dolgozni, szerencsét próbálni, stb...


2023. jan. 2. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Nem szeretnék sehol ott maradni illegálisan, egészségügyi biztosítás nélkül, feketén dolgozva, bujkálva a hatóságok elől. Ez mégis mivel kecsegtet? Letelepedni nem tudsz ha illegálisan maradsz kint, azok az idők már elmúltak, normális munkát nem fogsz kapni, ebben kvázi semmi perspektíva nincs. Ismerősék most jöttek haza az USA-ból 21 éve voltak kint, anno még kaptak munkavállalási vízumot, amit nem tudtak meghosszabbítani és inkább kint maradtak illegálisan. 21 év után egy fitying nélkül vágták ki őket az országból ki is tiltották. Itthon elmentek 21 év után először kivizsgálásra, kiderült hogy a nőci áttétes rákos. Nem sok esélyt adnak neki. Biztos megérte nekik is.
2023. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Hányszor kell még leírnom, hogy amerikában nagyon kevés az illegális már. Egyszerűen nem megérős. Külföldieket alkalmaznak, mert kell az olcsó munkaerő, sőt, még a fizuval is trükköznek pl a minimálbérből levonják a lakhatást, ami JÓVAL több mi t amennyit a 8 ágyas szobák megérnének, de már nem alkalmaznak illegálisokat. Biztos vannak még, de nagyon kevés.
2023. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Az meg a másik, hogy Európa Uniós állampolgár vagy, mi a tökömért nem jó neked mondjuk franciaország? Vagy Németország? Spanyolok, portugálok, hollandok, osztrákok, dánok, olaszok? Könyörgök már Romániában és Szlovákiában is jobb az élet mint itt és ott még magyarul is tudnak egyes helyeken. Van is barátom aki Szlovákiába költözött. De nem, nekünk amerikába kell eljutni illegálisan. Hogy miért? Mert arról sokat hallottam a tévében és fel sem merül bennem, hogy legálisan európai országba vándorolni sokkal jobban megéri. Megyek meghalni amerikába, mert nem fogok tudni kapni, normális egészségügyi ellátást, de legalább a családomat sem fogom tudni sosem meglátogatni. Remek tervek, komolyan.
2023. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, szerintem tedd le a füves cigit! Egy szóval nem mondtam, hogy a tengerentúlra akarok menni, csak feltettem egy egyszerű kérdést. Melyik felét nem értetted?
2023. jan. 2. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
#3, a barátod hova költözött Szlovákián belül?
2023. jan. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
Szerintem nagyon kevesen vannak.
2023. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem mernek sehova se ugy menni hogy kimegyek es ott felejtem magam. Minek? Ott bujkalhatok egesz eletemben, az orszagot tobbet nem hagyhatnam el, ha megis akkor meg kitiltas. Akarmilyen betegsegem lehet, akarmi tortenhet :S Nem eri meg.
2023. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dolgozni? Szerencsét próbálni? Tesó, akik 15 évet leéltek eddig illegálisan már azok is kapkodnak minden lehetőség után, hogy megpróbálják megszerezni a legális státuszt, mert már bőven nincs olyan, hogy simán megélsz fekete munkából. Meg ez olyan, hogy elég egyetlen egy magyarországi bejelentés, aztán megy ki rád az ICE és buksz mindent. Nem, nem csak az USAból leszel kitiltva, hanem lényegében bukod a nyugat-európai országokat is, mivel belekerül az aktádba, hogy te ki lettél tiltva az USAból. Emiatt nem nagyon lesz egyetlen egy kinti cég se, aki alkalmazna.


3:

Az ilyen kamu statisztikás marhaságokat ne nyeld be tövig, hogy Szlovákiában vagy Romániában jobb az élet, mint Magyarországon. Tipikus nem "nyugati országok" közül a közeli országok közül egyedül Csehországra meg Lengyelországra tudod azt mondani, hogy jobb az élet.

Szlovákiát egyedül a pozsonyi régió húzza fel, mert onnan mindenki átjár dolgozni Ausztriába. Kvázi ott az egész olyan, mint nálunk Pozsony. Osztrák fizetéssel meg persze, hogy jól megélnek Szlovákiában. Aztán elmész Kelet-Szlovákiába, ott meg örülnek néha, ha a magyar életszínvonalat elérik. Mindezt úgy, hogy idejárnak át hozzánk vásárolni, mert a pocsék árfolyam miatt sokkal olcsóbban megkapnak mindent.

Romániát meg egyedül Bukarest húzza fel az IT cégekkel. Azon kívül bőven nem nagyon élsz meg, nem hiába van tele már lassan Nyugat-Európa románokkal (nem hiába akarták az osztrákok, hogy csatlakozzanak a schengenhez), mert mindenki menekül onnan is.

Amiket felsoroltál nyugati országok azok közül meg már csak Franciaország, Dánia, Hollandia meg osztrákok éri meg. Németország is felejtős, annyira felverték megint a németek a lakhatási árakat a várható ukrán menekült hullám miatt.

2023. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki nem értené megint miért szaporodtak el az ilyen kérdések:

Sok "munkaközvetítő" rárepült arra, hogy hotel takarítós munkára "közvetít" ki embereket az USAba.

Nem véletlenül raktam idézőjelekbe a dolgokat, mivel full feketén tolják ezeket. ESTAval kireptetik az embereket, aztán ott húzzák le őket, ahol tudják. Akik meg kimennek velük úgy vannak vele, hogy megpróbálnák valahogy akkor már kint maradni.

2023. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kevesen vannak. Az illegalis bevandorlok kb fele mexikoi es alig nehany szazalek csak az europai amiben a magyarokon kivul vannak romanok, szerbek, ukranok, lengyelek, szlovakok, oroszok, stb


En nem probaltam volna ki soha hogy papirok nelkul kimegyek. Igaz, en allampolgar vagyok igy nincs is ilyenre szuksegem. Ha nincsenek papirjaid akkor nagyon korlatozottak a lehetosegeid.

Lehet van kint 1 rokonod, de a mexikoiakanak meg a fel rokonsag kint van, ezert konnyebb nekik.

2023. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!