Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban egy-egy tornádó...

Az USA-ban egy-egy tornádó pusztítása után miért ilyen halál lazák az emberek? Ennyire tele vannak pénzzel, hogy nem érdekli őket a házuk elvesztése?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Gyakran jönnek a hasonló híradások az USA-ban pusztító egy-egy vihar pusztításáról és marha furcsa, hogy szinte olyan halál nyugalommal sőt már-már lelkesedéssel végzik az emberek a romeltakarítást, mintha önkénteskednének.


Ennyire gazdagok az amerikaiak, hogy a tulajdonuk megsemmisül és fittyet se vetnek rá? Magyarországon egy élet munkája veszne oda és tuti, hogy megrökönyödött, sírógörcsbe fojtott emberek drámáját venné fel a kamera.


Az amerikaiak miért kezelik ennyire lazán a természeti katasztrófákat?



2023. ápr. 2. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert mit csináljanak ha arra felé gyakoriak ezek? Hozzá vannak szokva
2023. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet hülyén tettem fel a kérdést. Szóval... Egzisztenciálisan hogyan érintik az USA állampolgárait az ilyen katasztrófák?
2023. ápr. 2. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Miért végeznék lelkesedéssel? Csinálják amit ilyenkor kell. Én pl láttam már ilyesmi miatt sírógörccsel beszélni amerikaiakat, közülük is sokakat megvisel, de azért lehet, hogy van valami biztosításuk és azt is tegyük mellé, hogy az átlagkereslet több és sok helyen nem olyan turva drágák a házak.
2023. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

6-os!

Ráharaptál a csalikérdésre,mint makákó a turistarágógumira.

2023. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#6: Csak éppen undorító hangnemben tetted mindezt.


ad1.: Ha rossz kategóriában van a kérdés, jelezd és átteszik a megfelelőbe és nem kell itt látnod.


ad2.: Cinikus provokáló hangnemben feszegetni az én iskolázottságomat (it diplomám van amúgy de a témában laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdést) végtelenül provokatív és indulatot gerjesztő ami már szabályzatba ütközik.

2023. ápr. 2. 21:03
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Tudják hogy sok pénzbe kerül, de ehhez vannak szokva. Mi mást tudnának tenni? Felkészülnek amennyire tudnak, aztán ennyi. Azért ott a fizu nem annyi mint itt Mo.-n. + szerintem ilyen esetekre van vmilyen biztosítás is.
2023. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Jó esetben volt annyi eszük, hogy kötöttek biztosítást. A ház sokszor nem is saját tulajdon, így legfeljebb átköltöznek máshova, vagy erre is fizet a biztosító.

És egy olyan fogyasztói társadalomról beszélünk, ahol amúgy is 1-2 év után kukázzák a cuccokat, viszonylag kevés olyan értékük van, amihez igazán kötődnek, mert ne lenne pótolható. Neked biztos hiányozna az asztal, amit nagypapád faragott nagymamádnak és három generáció óta őrzitek, nekik egy újabb kör az ikeába nem egy nagy szívfájdalom a pozdorja asztalért.

Persze nem mindegyik család ilyen, de a körülmények kiatt többen így rendezkedtek be, egyébként is mobilisebbek.

2023. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Többször jártam már az USA-ban és még a Clinton elnöklése idején volt szerencsém Floridában látni egy tornádót.

A tv alján folyamatosan ment a szalagcím, hogy éppen merre jár és éppen mennyire erős a vihar és mit csináljanak az emberek.

Akiknél van tornádó bunker, azok húzódjanak be oda és ha nagyobb, akkor fogadják be a szomszédokat is.

Akiknek nincsen azok bújjanak be a kádakba és takarókkal védjék magukat felülről, a repkedő és halálos törmeléktől.

Autóba ne üljenek és a hidak alá se bújjanak be.

Mi a kb. 4-5 km-re lévő szállodánk teraszáról néztük ahogy besötétedett az ég és vitt a tornádó minden mozdíthatót az autóktól a háztetőkig.

Minket szerencsére elkerült.

Másnap korán reggel már mutatta a tv a károkat. A tornádó sok helyen csak az aszfaltutat hagyta meg, minden mást letarolt és eltüntetett. De pl. volt olyan ház amiben a szoba felét elvitte, viszont -hihetetlen- de a szoba másik felén még a bútorokon lévő családi képeket is érintetlenül hagyta.

Reggel 8 óra körül már azt mutatták a tv-ben, hogy Clinton elnök személyesen is ott volt és segítségéről biztosított mindenkit. Ami rendkívül megható volt, hogy mutatták ahogyan rengeteg amerikai megindult mindenhonnan, hogy segítsenek amiben csak tudnak a kárvallottaknak.

Ekkora összetartás nálunk is jól jönne időnként...

2023. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb embernek van biztositasa, kulonosen akkor ha hitel van a hazan mert akkor kotelezo.
2023. ápr. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
a kulcsszó amit keresel, a lakásbiztosítás
2023. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!