Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Work permit, Social Security...

Work permit, Social Security Number intézése ebben az esetben? Nem a zöldkártyát kérdezem.

Figyelt kérdés

Férjem amerikai állampolgár, Magyarországon lakunk. Neki van amerikai címe, lakása is. Most összeházasodtunk Floridában. Én túrista vízummal voltam vele kint 2 hónapig. Már hazajöttünk.

A zöldkártya-ügyintézésnek már utánanéztem, de az egy hosszú folyamat, én előtte is szeretnék kint dolgozni, ha pl. fél év múlva megint kimegyünk.

Zöldkártya ügyintézés:

Getting a green card through marriage is generally a three-step process:

1. Establish the marriage relationship (Form I-130) [link]


2. Apply for the green card (Form I-485 or online Form DS-260) [link]


3. Attend the green card interview and await approval.



dec. 14. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Miután házasok vagytok, a házasságod jogosít fel q zöldkártya igénylésére, nem más.
dec. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es: nem ez volt a kérdésem. Azt kérdeztem, hogy zöldkártya megszerzése előtt (ami 2 évbe is beletelhet!) van-e lehetőség a munkaengedély (social security number) megszerzésére.
dec. 15. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Google, első találat...

dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szuper, ezt kerestem. Köszi!
dec. 15. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha igenyelsz EAD-t is mikor a zoldkartya kerelmet beadod.

Magyarorszagorl intezve nem hiszem hogy erre van lehetoseg, mivel nem vagy USA-ban, de ha kint intezitek akkor kapsz EAD-t viszonylag gyorsan. Amikor en jottem ki akkor kb 2-3 honap alatt megjott az EAD, utana kb 3 honap es megvolt a zoldkartya is.

dec. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!