Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan költözhetnék ki ameriká...

Hogyan költözhetnék ki amerikába úgy, hogy le is telepedhessek oda, ott élhessek?

Figyelt kérdés

A tesóm lassan fél éve kint lakik, de ő ott házasodott (egy amerikai sráccal), így neki adott volt a dolog. Nekem most vetődött fel bennem, hogy mi lenne ha… világot látnék. Mondjuk, mindössze 17 vagyok, de a jövőmet szeretném máshol élni, mint itt, magyarországon.

(Nem, nem tudom megkérdezni tőlle, mert jó hogyha 2 havonta beszélünk)


2010. nov. 15. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem muszály Amerikába menni!


Szerintem az EU-ban sokkal jobbak az életkörülmények és az emberek is rendesebbek, mint amcsiban.


Sztem Hollandiával próbálkozz, sztem a világ legkirályabb országa.

2010. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok mint te, 17 vagyok én is. Nekem sajnos rokonom nincs kint..


Szerintem nem lehetetlen. A tesód 3 éve gondolta volna, hogy egyszer összejön?? Szerintem nem.. Bízni kell benne, mindent megtenni, hogy sikerüljön (tanulás, nyelv); kimehetsz látogatóba, átmeneti munka, szemeszter az egyetemen..


Az előzőnek is igaza van, de van akinek Amerika az álma.. És hát az álmainkról mondjunk le?? Meg hát anyagilag máshol is megszedheted magadat, de sokaknak ennél több kell.. Kint egy más életérzésben lesz részed, van akinek az a típusú táj jön be, ez a nyelv, ez az angol akcentus.. Mindenkinek más az eszme, legtöbbször szembe is áll másokéval.. Ezer ember van Amerika ellen, és ezer mellette.. Vitázzunk, hogy jó-e vagy nem?? Szerintem ne..


Mindenki maga döntse el magában a kérdést, és kövesse a saját álmát.. vezessen az az USA-ba, Kanadába, Tanzániába.. Magyarországra?


Én csak azt ajánlom mindenkinek, hogy mielőtt kitűzi a célt, kutasson és látogasson el a jövőbeli életterére.. Ismerkedjen az emberekkel, olvasson sokat.. Azt majd el dől, hogy mi lesz..


Én is sokat vaciláltam az angolszász országok között.. M

2010. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A tesóm 26 éves. Elvégezte az egyetemet, minden álma az volt, hogy ügyvéd legyen... de összeismerkedett, a jelenlegi férjével, és kimetek. Azóta van munkája, jol élnek stb. Voltam kint nálluk, igazság szerint akkor megfordult a fejebe, hogy mi lenne ha... de most érkeztem el oda, hogy igen, nekem ez kell. Gondoltam, hogy ki kéne menni 3 hónapra (ugye addig lehet..) és összeismerkedni valakivel (lánnyal, mert fiu vagyok) de ez:

1: korai

2: nem kell fejest ugrani az egészbe, meggondoltan szabad cselekdeni

3: ki tudja, lehet majd ithon fogom meg az isten lábát:)

2010. nov. 15. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En kint elek es csak a jogi reszet tudom elmondani. A tesod szponzoralhat teged zoldkartyara allampolgarkent vagy ha meg nem is allampolgar, de zoldkartyas, mar elkezdheti es kesobb allampolgarra valasa utan picit fel lehet gyorsitani a dolgokat. Szoval ez abszolut lehetseges, csak az van, hogy ezt minel elobb el kellene kezdeni (most rogton akar), ugyanis a testvereknek a zoldkartyara tobb, mint 10-12 ev a varakozasi ido. Kulonbozo kategoriak vannak es te nem a prioritasba esel, viszont pl. a te szuleid eleg gyorsan kaphatnanak zoldkartyat a tesod altal, nekik nem kellene sok evet kivarni. Sok a szponzoralt a kategoriadban, igy ha te ezt szeretned, ideje lesz tesoddal beszelni errol es lepni az ugy erdekeben. A testvered szponzorod lesz. Ez sok mindent takar. O adja be erted a kerelmet, anyagi felelosseget vallal erted stb. Szoval ezek komoly dolgok.


Amugy ha nem olyan fontos neked az USA, akkor mashova is lehet menni. Az USA-ba a legnehezebb. Pl. EU-n belul semmit sem kell tenned, csak odakoltozol es ennyi. Nagy kulonbseg. De neked kell tudni, hogy mi a vagyad, mi a celod es aszerint donts errol. Jogilag van ra jogosultsagod, csak sok evig kell varnod. Mire elvegzed Mo-n az egyetemet meg dolgozol par evet, mar mehetnel ki. Ahogy mondtam, tobb mint 10 ev a varolistan.

2010. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Az elso faszsagott mond felig meddig en itt elek amcsiban floridaban es jartam hollandiaban is olasz orszag,nemet orszag... es ahol mi elunk nagyon rendesek az emberek mindenki baratsagos es az elet szinvonal is nagyon jo csak az a lenyeg hiogy kertvarosba koltozz ahogy mi is semmi kep ne koltozz nagy varosba amugy lazan vannak olyan jok az emberek mint hollandiaban!!
2010. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Családösszevonás. És már mehetsz is hivatalosan.
2010. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző:


többen leírtuk már hogy az nem megy olyan könnyen és gyorsan.. több évbe telik.

2010. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!