Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadai kitelepülésről egy...

Kanadai kitelepülésről egy kérdés? értelmes válaszokért zöld gomb, hülyeségekért piros.

Figyelt kérdés
Szóval megpróbálom leegyszerűsíteni.1-2 éven belül én könnyen ki tudok jutni egy közeli rokonom által aki szponzorálni fog és úgy kérjük meg nekem a letelepedési engedélyt stb. Ez eddig stimmel is. Most csak egy kitalált kérdés: Mivan akkor, ha a kiutazás mégse 1-2 év hanem 4-5 és ezalatt magyarországon megházasodom? Az újdonsült felességemmel együtt meg lehet kérni ezt a szponzoráltságot, azaz őt nem fogják hazaküldeni mert lejárt a vízuma,nincs státusza ill. egyéb okok miatt? Tudom, vízum nélkül el se kezdjem...
2010. dec. 9. 22:43
 1/9 anonim válasza:
61%
Fikív házasság kanadai állampolgárral.Problem solved.
2010. dec. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:D:D:D:D


nem-nem, nekem rokonon fogja intézni a papírjaimat, de ha itthon elveszek egy lányt feleségül akkor ő hogy jöhetne ki, úgy, hogy ő is ugyanúgy maradhasson kint. vagy neki ill. az ő részére már nem is lehet státuszt kérni?

2010. dec. 10. 09:07
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha te megkapod, akkor a közeli hozzátartozód, úgymint férj, feleség, közös gyerek is jogosult lesz rá. Legalábbis az USA-ban így van.
2010. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Én édesem, hát a CIC site-ját senki nem olvassa? Ha ez nem megy hogy fogsz kint boldogulni? [link]


Who can be sponsored -- feltesszük hogy a rokonod nem ilyen hülye és ő speciel elolvasta ezt az oldalt és te tényleg szponzorálható vagy. Ekkor:


accompanying relatives of the above (for example, spouse, partner and dependent children).


Magyarán, a feleségedet is bele kell venni az applicationbe, aztán kész. Mi ez a marhaság hogy vízum nélkül el se kezdjed, az IM-1 vízum a folyamat vége, nem az eleje.


Tényleg nehéz megtalálni a CIC oldalát? Canada immigration szavakra első találat... Ha sikerült, akkor mi a gond, szeirntem egész jól navigálható. Nem tudsz angolul? Vagy baszott lusta vagy utánanézni? Szó szerint az egész további életed múlik rajta, amikor én a kivándorlással foglalkoztam fújtam oda és vissza ami énrám vonatkozott. Elképesztő.

2010. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha már a feleséged, akkor együtt intézitek a papírt. Ennyi. Egy dologra ügyelj: (asszem, ez még ma is így működik) a házastársnak csak az anyaországában működő külképviseletről lehet intézni az ügyét. Tehát egy magyar csajszi esetében éppen ideális, ha Mo-on vagytok. Ezeket komolyan veszik.

Példa: ismerős csajszi kiment Kanadába hosszabb időre, ott férjhez ment egy eredeti ottanihoz, majd vissza kellett jönnie Mo-ra ügyet intézni. Ez van. Hivatal mindenhol van.

Üdv, HajDoktor

2010. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
sztem ne menj ki ....
2010. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%-os: a hosszú, leíró válaszoddal ne várd el hogy komolyan vegyenek. Ezért vagy ennyi...
2010. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek. A jutalom "átutalva", ment a zöld gomb!
2010. dec. 11. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!