Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Üdv! Mennyire nehéz elhelyezke...

Üdv! Mennyire nehéz elhelyezkedni az USA-ban?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, az ELTE természettudományi karán tanulok, ha minden jól megy, geológus diplomám lesz. Azt tervezem, hogy 1-2 gyakornoki év eltöltése után kimegyek az USA-ba. Milyen esélyeim vannak, hogy állast kapok, és letelepedhetek az USA-ban? Az a dilemmám, hogy hogyan is fogjak hozzá. Összeszedjek valami kis pénzt, kimenjek, és várjak, amíg nem találok állást, vagy próbáljak meg itthonról jelentkezni, amivel meg az a baj, hogy sokkal nehezebben alkalmaznának.
2011. ápr. 2. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálhatsz itthonról állást kapni, de az esély majdnem egyenlő a nullával, a jelenlegi bevándorlási rendszer eléggé torz, ezért reálisan csak rokonok által vagy amerikai férj/feleség által lehet. Munka által csak akkor van esélyed, ha valami nagyon specifikus szakmád van és magas végzettséged.(Phd.)
2011. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezd el zöldkártya lottózni ,hátha szerencséd lesz

Sajnos ahogy előttem is leírták munkával nem sok esélyed van de azért megpróbálhatod.

Üdv.

2011. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 PT-Daniel ***** válasza:
100%

Nem szeretnem elvenni a kedvedet, de kisse naivnak hat a kerdesed.

Az USA-t nem szabad ugy felfogni, mint valamelyik europai orszagot, amelyeket könnyen össze lehet hasonlitani egymashoz. Az USA-n belül is nagyon szamit, hogy hol szeretnel letelepedni.

Az informacio minden esetben elöny. Ha komolyan gondolod, nezz utana!

Nem lehetetlen ott elhelyezkedni (legalisan), de ahhoz kepes, hogy sokan milyen remenyeket taplalnak ezirant nem biztos, hogy jobb barmelyik, gazdasagilag stabil, nyugat-europai orszagnal.


Sajnos ugy veszem eszre, hajlamosak az emberek idealizalni azt, ami minel messzebb van es minel kevesebb, valoban ertekes informaciot tudnak.


Egy szinten külföldön probalkozo, csalodott ismerösöm mondta egyszer: "Hat, ott sincs szalonnabol a kerites!"

Nem akartam megserteni es visszakerdezni, hogy meg is, mire szamitott?


En sokaig eltem angliaban, most Ausztriaban elek. Mindenhova alapos elökeszületekkel (az alapos nem feltetlenül jelenti azt, hogy sokaig kell huzni) mentem es mivel volt sejtesem arrol, hogy hol mi var ram, be is jöttek szamitasaim, söt...


Kerdesedre visszaterve: Nem hinnem, hogy sokkal nehezebb elhelyezkedni ott, mint barhol mashol, ha mar lefutottad a feleslegesen is nehezkes es sokszor frusztralo bürokraciai köröket (peldaul: nem kapsz letelepedesi engedelyt munkahely nelkül - de nem kapsz munkahelyet letelepedesi nelkül.)

De minden megoldhato! Csak fel kell keszülni a nehezsegek leküzdesere!


Sok sikert kivanok!


P.S.: Gondolom, felesleges is emlitenem, hogy nyelvtudas alap!

2011. ápr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális váloszokat! A kérdést csak azért tettem fel,mert mindig azt olvasom mindenhol,hogy írtó nehéz kijutni, állást szerezni stb... közben meg mégis egy csomó ember megy ki,és bejön nekik kint az élet. És most nem úgy van,hogy a magyarok kapnak valamennyi időre munkavállalói vízumot?(azt hiszem,6 hónap,de nem biztos).
2011. ápr. 3. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Többféle munkavállalói vízum van, az esetek többségében számkvóta van. Szakmától is függ, hogy ki hogyan jut ki. Általában magas képzettség kell és szakmai tapasztalat. Az új programról, amiben idéntől részt vehetnek a magyarok, H2B work visa néven találsz információt, pl itt: [link]


Sok magyar kint házasodik meg. Nemzetközi cégeknél lehet transzfer. Évi 200-300 magyar nyer a zöldkártyalottón, teljes családdal mehetnek ki. Vannak családegyesítések, közvetlen rokonok útján is ki lehet jutni.


Nem lehetetlen, de nehéz közvetlenül munkavízummal kijutni. Geológusként szerintem vannak lehetőségek, MSc-vel természetesen.

2011. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) megnézem a linket.
2011. ápr. 3. 13:15
 7/7 anonim válasza:

Még a tanulmányaid elején jársz, így el tudsz indulni egy spec. irányba, válassz egy jó témát és pályázz egy ösztöndíjra.

Tényleg szerencsés szerintem, hogy még ennyire fiatal vagy, mert még van időd elmélyedni egy témába, versenyekre menni, gyakorlatot szerezni stb, ezek mind kellenek egy ösztöndíjhoz

Úgy hallottam, hogy ezek az ösztöndíjak elég jók, simán meg lehet élni belőlük kint, közben kapcsolatokat tudsz szerezni, el tudod intézni, hogy továbbra is ott tudj élni, dolgozni.

sokkal egyszerűbbek ezek az ösztöndíjakat megkapni, mint amilyennek elképzelik, csak elszántnak, lelkesnek kell lenned!

Tanuld addig a nyelvet, mert az tényleg nagyon fontos és érdeklődj, tudj meg minél többet a pályázati feltételekről:)

2011. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!