Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kaliforniában (pl. San Francis...

Kaliforniában (pl. San Francisco, San Diego-ban) mennyibe kerül egy ház ill. lakás bérlése?

Figyelt kérdés

Főleg San Francisco érdekelne,1-2 szobás lakás vagy ház bérlése/hó, ill. mennyibe kerül egy családi ház (2-3 szoba) vétele?


Keresgéltem neten,de nem találtam olyan oldalakat ahol részletesen leírnák,így most azoktól kérdezem akik arra fele laknak,és tudják hogy nagyjából mennyi.


Köszönöm előre is a segítséget!


2011. ápr. 18. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Most olyat kerdeztel, amire nincs pontos valasz, ugyanis SF es San Diego hatalmas teruleteket olelnek fel, ahol rengeteg eltero kategorias negyed van. Ne magyarorszagi varosviszonylatban kepzeld el ezeket a varosokat. San Diegorol tudok reszleteket irni. Azt erdemes tudni, hogy az inland resz alt. olcsobb. Ezek a oceanparttol tavolabb eso reszek. Nemcsak az ocean messzesege van hatalmas (akar tobbszazezer dollaros arkulonbseg), hanem az idojaras miatt is. Igen, par merfolddel odebb teljesen mas a klima az ocean hatasara. A parthoz kozelebbi reszeken nagyon kellemes, igy ott dragabbak a hazak. Az inland teruleteken jellemzo a nagy szarazsag, perzselo meleg es ebbol kifolyolag erdotuzek is sokkal konnyebben kialakulhatnak ott. A hazak ara nagyon valtozo, de a legtobb haz 3 haloszobas, ez a "standard". Voltam 300 ezer dollarosban, 500 ezer dollarosban, 800 dollarosban. Mind San Diegoban van teljesen mas varosreszeken.


A hazberles szinten a varosresztol fugg. Az USA-ban nagyon fontos, hogy milyen kornyeken elsz es ez nagyban megszabja, hogy milyen arat kell fizetned. Utana neztem az araknak. 1-2 szobas lakasokat 850 dollar minimumert talaltam so-so kornyeken, a hazak dragabbak, azokkal mindenkepp 1000 dollar felett szamolj havonta. A hatar a csillagos eg...talaltam 3500 dollarost is. Ami nagyon olcso, az gyanus, hogy rossz kornyeken van. A haz es lakas lehet szep, de a kornyek nem lesz jo. Azt is erdemes tudnod, hogy CA nagyon draga mas allamokhoz kepest es ha egy boltba bemesz, nagyon megerzed a penztarcadon. SF-t is megneztem. 1-2 szobas lakasban a legolcsobbak kb. 900 dollar korul vannak havonta...nem tudom, hogy azok milyen kategoriasak, a hazberles tobbsege 2000 dollar felett van aszerint, amit talaltam, de gondolom, hogy ott is kornyektol nagyon fugg ez.


Ha hazat keresel, ugy erdemes rakeresned, hogy condo, ezek is lehetnek kulonalloak, de sokkal olcsobbak es alt. azt ertik SD kornyeken condo alatt, hogy pl. nincs medence a hazhoz, de az utcatokban vagy egy megosztott vagy valami mas meg van osztva, nem a te kizarolagos tulajdonod az a resz. Ez a fo kulonbseg.

2011. ápr. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A berlesnel mindig szamolj a deposittal (kaucio), ami altalaban egy vagy masfel havi lakber, amit az elso lakberrel egyutt kell kifizetni. Egy 900 dodos lakasnal az csak 1,800, de egy tobb ezres haznal, mar egy nagyobb vagyont kell az asztalra tenni.

Ha kulfoldikent akarsz berelni, akkor lehet h meg valami extrat is raszamolnak.

ezt nezd meg: www.rent.com

Itt pedig talalsz elado ingatlant:

www.trulia.com

2011. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Elso vagyok. Igen, ott a kaucio is. En is berelt hazban elek, eddig minden helyen egyhavi lakber volt a foglalo (a vegen visszaadjak teljes osszegben, ha nem okozol kart). Egyebkent ha nem vagy milliomos, nem erdemes CA-ban egybol hazat venni. Ahol lakom, akar mar 130-140 ezerert is kapsz ujepitesu, gyonyoru 3 szobas hazat. Ilyen nagy kulonbsegek vannak. Nem CA, de legalabb megfizetheto.
2011. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, es az meg nagyon fontos, hogyha hazat akarsz venni, akkor arra mar fizetned kell property tax-t is, ami nem keves CA-ban. A haz erteke szerinti osszeget kell fizetni. Ez egy 400-500 ezer dollaros haznal plusz par ezer dollar (2-5 ezer) eves szinten. Emellett biztositas es a HOA is mind penzbe kerul.
2011. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe a www.homefinder.com oldalt. Nagyon jó kis oldal.
2011. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hűhhha,hát gondoltam hogy nem olcsó mulatság CA-ban lakni,de h ennyire drága azt nem gondoltam!:) Nagyon tervezem hogy kiköltözök,de még van egy kisebb "küldetésem" itthon.


Elsőnek külön megköszönöm,nagyon sokat segítettél! Amúgy hol laksz pontosan? Mert írtad hogy feléd olcsóbbak is a házak. A linkeket pedig megnézem!

2011. ápr. 20. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Elso vagyok. En Texasban elek jelenleg, de mashol is eltem es ott is joval olcsobbak voltak a hazak CA-hoz kepest (keleti parton).


En ezt az oldalt javaslom neked: www.redfin.com


Itt meg az is le van irva, hogy adott hazra mennyi adot kell fizetni eves szinten plusz milyen egyeb koltsegek vannak es meg forum is van, ahol a kornyeken eloket megkerdezheted, hogy milyen is ott. Ugyanis sokszor csak utolag derul ki, hogy egy kornyek nem olyan, mint az ember elkepzelte. Nekem ebben nagy gyakorlatom van, mert gyakran koltozom es egy folyamat, mig az ember megtanulja, hogy egy haz kivalasztasanal mennyi mindenre kell odafigyelni. Az USA-ban nyilvanosak az adatok, rengeteg oldalon fent van, hogy x hazat mennyiert adtak-vettek. A www.zillow.com oldalt is erdemes nezegetni, ott is le van irva mind a berles pontos osszege, mind a hazveteleke. Egyebkent zoldkartyas vagy?

2011. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!