Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen az élet Amerikában?

Milyen az élet Amerikában?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és érettségi után szeretnék kimenni élni, elsősorban New York-ba! Milyen érzés ott lenni? Minden megvan, bármint munkalehetőség stb.! Minden vágyam oda kijutni és családot alapítani, céget. Tényleg olyan drága Manhattan? Olyan mint a filmekben? Mindenben olcsóbb, mint Magyarország? Ha ott éltek, akkor a város mely területén? Esetleg segítettek nektek valamilyen ügynökségek? Minden olcsóbb ott?

Lécci írjatok élményeitekről, és a válaszokra válaszoljatok! Elsősorban kint élő/élt emberek válaszát várom! Köszi a segítséget!


2011. jún. 15. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
45%
Szerintem semmiben nem olcsóbb, mint Magyrország, sőt...jóval drágább :D Külföldön sincs kolbászból a kerítés, ahogy mondják.
2011. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Olcsóbb? New York? Ezt honnan vetted? Dehogy olcsóbb, sokkal drágább. Nulla kezdőtőkével nem tudsz ott mit kezdeni. Érettségivel cégalapítás?

Eléggé álomvilágban élsz, ha azt hiszed, egy érettségivel mindenféle végzettség nélkül odamész, alapítasz egy céget, ami tök nyereséges azonnal, és minden szép meg jó lesz :D Nem, ez nem így működik.

És valóban, az USA nem olyan, mint a filmekben.

2011. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Én arra számitottam,hogy mennyire jó olyan mint a filmekben,csodálatos szemfényvesztő mindenképpen kint akartam élni. Előző nyáron viszont 4 hónapig kinn opairkedtem. Nagyot csalódtam Newyorkban! Nagyon büdös. De tényleg. Filmekben nem mutatják,hogy az utca tele van szeméttel,az emberek nyomulnak fellöknek,nem ismerik a közlekedési lámpákat, a kaja valami leirhatatlan a gyorséttermek is rosszabbak mint itthon. A tej 0,001 %os felvágottat kb nem is ismerik,gyümölcsök génkezeltek.. FOgytam ottlétem alatt 10 kilot..Mert nem ettem kb semmit olyan rossz volt.. Kanada vizsont Niagarával csodálatos..:) Bár. Inkább maradok Europában.
2011. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

UTOLSÓ

te valami vidéki lehetsz!!

nekem pont, hogy tetszett, hogy az emberek lökdösődnek, mert attól látszik itt mennyi ember van akik mennek a dolgukra, nem úgy mint nálunk a sok léhűtő

van munkalehetőség, és jól lehet keresni egy sima munkával, de ha nincs kezdőtőkéd ahogy it írják, akkor ne vágj bele


vigyázz mindenki jól írta, mert az árak magasak is meg olcsók is! mert a turisták a ruhákat, az élelmiszert látják stb..ezek a bolti dolgok PONT annyiba kerülnek mint itthon

sőt a MTA városi közlekedés olcsóbb mint a BKV

de a lakásfenntartás villanyszámla adók azok viszont drágábbak mint itthon


sok minden elhanyagolnak odakint, sok dologra nem figyelnek, ahol a fehérek laknak ott lógnak a vezetékek mint Romániában stb

vannak romos városrészek ,.négernegyedek stb


de nagy a tolerancia, ha pl traveszti vagy ( amiből ott sok van) akkor azoknak vannak különféle szórakozóhelyek stb..és úgy elmehet dolgozni stb

tehát mindennel toleránsak, vannak zsidónegyedek, van koreai negyed van olyan negyed ahol kifejezett b*zi helyek vannak stb

ezeket csak egy városi tudja értékelni egy vidéki ezeket nem értékeli


nagyon sok mindent a négerek csinálnak, ezért odakint sok dolog nem pontos, nem szervezett mert a négerek eléggé lazán vesznek mindent


ha nem tudsz legalább alapszinten angolul vagy spanyolul akkor még turistaként se menj

2011. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

de az igaz, hogy felvágottat nem ismerik

van közért, hogy csak chipseket meg ehhez hasonló termékeket látsz

2011. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kerdezo, ha egyszer kijutsz, ugyis megtapasztalod a sajat borodon NYC milyen sokszinu/nyuzsis varos.

Egyet viszont mar most vess a fejedbe, a neger szot ne hasznald mert rogton kapsz egy nyakast! :)

2011. jún. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én NY-ba soha nem költöznék, de az USA-ba más helyekre mindenképp. Egyrészt rohadt drága, zsúfolt, ultraliberális, könnyelmű, léha; ott járkálni, dolgozni minden nap.. És azért küzdeni hogy ott lakjon vki.. No komment.

Annyi pénzért amit egy egy szobás egérlyukért fizetsz, máshol rendes házat kapsz, kerttel, kocsifeljáró, nyugalom, csönd stb.. Vannak még szép városok, megfizethető, biztonságos külvárosokkal. NY-ban lakni nem érdemes, max Long Island vagy NJ suburb ha nagyon jól megy, persze máshol még mindig többet kapsz a pénzedért..


Nézegess még körül, NY-ról nem nehéz letenni. Meglátogatom, felhőkarcolók szabadságszobor, Broadway, shops. elég párévente egy két nap-hét.

2011. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
75%

Nem akarlak elkeseríteni de elég nagy álomvilágban élsz.

A 15 éves lányok jó része ki akar menni NYC-be ami a legtöbb embernél később elmúlik. Egy érettségivel ott még mosogatói munkát sem fogsz kapni maximum ha van zöldkártyád. A várost pedig ne úgy képzeld el mint ahogyan a filmekben mutatják. Sok kislánynak azért tetszik mert ott játszódik a Sex és New York és mit lát a filmben? Azt ,hogy minden csillog-villog és az emberek egyfolytában buliznak meg shoppingolnak. Ez egyátalán nem így működik. És azt tudni kell ,hogy igaz hogy sokkal többet keresel de többet is kell dolgozni ott kint mint itt Magyarországon.

Az árak:

Kaja ,ruha, elektronikai cikkek ,benzin (bár az úgy se fog kelleni) olcsóbbak viszont a lakás az itteni áraknak többszöröse. Így ha mindent összeszámolsz átalagba ott jóval drágább a megélhetés ,hiába olcsó a kaja ha egy kis lakás nem Manhattanben! normális környéken 1200-1400 dollár.

Szerintem tanulj szorgalmasan olvasgass az interneten (nagyon sok értékes információ van fennt) és ha még 2-3 év múlva gimi végefele is érdekel a téma akkor komolyabban vesd bele magad ebbe az egészbe.

Sok szerencsét!


PS: Ha a jó életszínvonal miatt mennél ne NY-ba menj! Akkor a legjobb helyek Seattle, Houston ,Phoenix.

2011. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
93%
A Nagynénémék egy hónapja voltak. már szigorítottak ha eldobsz egy csikket, kiköpsz egy rágót, vagy valami durván megbüntetnek. Kijelölt dohányzóhelyek vannak az utcán. Azt tudom, hogy a benzin olcsóbb, mint itthon. És már egyáltalán nem mocskos N.Y. :D
2011. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

A kajával tényéleg vigyázni kell, amit itthon kapsz a hiperben azt ott bio zöldségként tudod kb. meg venni, minden zöldség/ hús génkezelt bazinagy íztelen.


Amíg a keleti parttól át értünk a nyugatihoz kocsival, közben sok mindent megnéztünk, végig gyorsétteremben kajáltunk, hát fogytam vagy 8kg-t.

De ha keresel találsz normális kaját,

csak kicsit macerás.


Én NY-től kocsival pár percre laktam Scarsdale-ben, nagyon szép zöldövezetes rész, van sok ilyen, sokkal jobb mint a belváros.


Az emberek kedvesek, és toleránsak, de elég felszínesen kedvesek.. Nekem túlságosan is toleránsak. Mondjuk texas-ban is laktam 1évet ott azért jobb volt a helyzet ilyen szempontból. Talán nem voltak ilyen "mű jófejek" annyira az emberek. :D


Annyi dagi van, és akkorák amekkorára otthon nincsenek!! :D


Ha kijössz legyen biztosításod!!! Amúgy az orvosi ellátás, ha nincs akkor horror történet.


Tanulj otthon szakmát, és itt kint abba helyezkedj el, sokkal többet fogsz keresni mintha valami szaktudás nélküli munkát végzel.


A nemzeti parkok gyönyörűek, és sok az érintetlen természeti csoda.

2012. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!